McLaren pokazał nowy model obiecujący jazdę bez dachu

Supersamochód McLarena z serii Ultimate to zapowiedź pięknego, sportowego roadstera.

Ten jeszcze nienazwany model – dwuosobowy roadster z otwartym kokpitem – będzie najnowszym w ofercie najwyższej serii supersamochodów Ultimate McLarena, do której należą także modele P1, Senna oraz Speedtail.

Ściśle limitowany do 399 egzemplarzy roadster będzie się różnił zarówno od McLarena Senny – będącego najszybszym dopuszczonym do jazdy po drogach samochodem torowym, jak również od modelu Speedtail, charakteryzującwgo się świetną aerodynamiką.

Klasyczne proporcje roadstera, eleganckie linie nadwozia, podnoszone do góry drzwi – to znaki rozpoznacze nowego modelu. Chociaż został zaprojektowany bardziej z myślą o drodze niż o torze, to zgodnie z filozofią marki został skonstruowany w dużej mierze z włókna węglowego, stając się najlżejszym samochodem wyprodukowanym przez McLaren Automotive. Będzie zasilany silnikiem V8 z dwiema turbinami, takim samym jak w McLarenie Senna, co zapewni zapierające w piersiach osiągi. Prawdopodobnie będzie mieć 789 KM i 590 Nm.

Koszt zapowiadanego na koniec 2020 nowego modelu z serii Ultimate będzie się mieścił pomiędzy ceną McLarena Senny (750 tys. GBP) a Speedtaia (2,1 mln GBP). Premiera samochodu spodziewana jest 2020 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze