McLaren P1 jako taksówka na Tajwanie

Jeden z internautów przyłapał w Tajwanie nietypową taksówkę - McLarena P1. Ciekawe, ile kosztuje kilometr przejazdu takim supersamochodem?

McLaren P1 to samochód, który przyciąga wzrok przechodniów. Szczególnie, gdy jest pomalowany kanarkowo żółtym lakierem, a na dachu ma plakietkę „Taxi”. Taki samochód został kilka dni temu „przyłapany” na Tajwanie. 

Albo jeden z 375 właścicieli tego supersamochodu ma całkiem spore poczucie humoru, albo rzeczywiście prowadzi taki biznes. McLaren P1 nie jest najbardziej wygodnym samochodem świata, ale umożliwia szybkie przemieszczanie się z punktu A do punktu B. W świecie, gdzie każda sekunda może być na wagę złota, jest to idealny środek transportu. 

We wnętrzu, oprócz kierowcy, zmieści się jeden pasażer, a przestrzeń ładunkowa to zaledwie 120 litrów. Wystarczy, by przewieźć jedną mini-torbę podróżną. 

McLaren P1 to jeden z najszybszych modeli na świecie. Auto jest wyposażone w silnik V8 o pojemności 3,8 litra. Jednak niech nie zwiedzie Was relatywnie niewielka pojemność tego silnika. Dwie turbosprężarki i system KERS robią z niego potwora o łącznej mocy 903 KM. Maksymalny moment obrotowy tego zestawu to 979 Nm. Auto rozpędza się do setki w 2,8 sekundy. Jego prędkość maksymalna to 350 km/h, ograniczone elektronicznie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze