McLaren, który „pieści” prądem

Jeżeli w okolicy pojawia się zielony McLaren 650S w wersji Spider, który stoi otwarty bez opieki i w zasadzie czekający na złodzieja, to z pewnością za chwilę wydarzy się coś dziwnego.

Pewien amerykański YouTuber postanowił zrobić eksperyment. Pozostawił na parkingu jaskrawo-zielonego McLarena 650S Spider z kluczykami w stacyjce. Samochód ściągał nie tylko wzrok przechodniów, ale także amatorów cudzej własności. 

Dlatego organizatorzy eksperymentu postanowili zainstalować w fotelu zestaw do rażenia prądem. Kilku śmiałków, którzy mieli w zamiarze odjechać brytyjskim supersamochodem, mocno się zdziwiło, gdy poczuło na swej skórze „przypływ” energii.

Zobaczcie efekty tej „zabawy”.

Najnowsze

Mercedes stworzy sportową łódkę

Niemiecki producent pracuje nad kolejnym gadżetem dla bardzo zamożnych klientów. Inżynierowie AMG wraz ze specjalistami od sportów wodnych z Cigarette Racing stworzą sportową łódkę.

Owoc pracy sportowego oddziału Mercedesa i Cigarette Racing zostanie zaprezentowany już podczas imprezy Miami International Boat Show, która odbędzie się 11 lutego w Stanach Zjednoczonych. 

Specjalnie zaprojektowana łódka została zainspirowana samochodem wyścigowym Mercedesa startującym w serii GT3. Na razie detale są skrywane w tajemnicy, ale pierwsze zdjęcie zdradza, że mierząca 41 stóp łódka będzie pomalowana w srebrno-żółtych barwach nawiązujących do samochodu. 

Więcej wiemy na temat wyścigowego Mercedesa AMG GT3, który został zaprezentowany rok temu. Nadwozie samochodu wykonano z włókna węglowego. Przeszedł on również kilka modyfikacji potrzebnych do spełnienia homologacji wyścigowej. Są to nie tylko dodatkowe wloty powietrza i spojlery, ale także zmodyfikowany układ zawieszenia oraz hamulcowy. We wnętrzu pojawiły się sportowe, kubełkowe fotele oraz klatka bezpieczeństwa. Pod maską pracuje silnik V8 o pojemności 6,3 litra połączony z sekwencyjną skrzynią biegów. 

Cena sportowej łódki stworzonej przez Mercedesa nie jest jeszcze znana. Można się spodziewać, że będzie kosztować nie mniej niż wyścigowa wersja Mercedesa AMG GT.

Najnowsze

Maserati Eltona Johna w okazyjnej cenie

To niebywała gratka i to nie tylko dla fanów ekscentrycznego muzyka, ale przede wszystkim dla miłośników nietuzinkowej motoryzacji. Auto należące niegdyś do sir Eltona Johna trafi niebawem pod młotek.

Można było się spodziewać, że taki artysta jak Elton John wybierze coś nietypowego. Maserati Quattroporte V wyprodukowane w 2005 ma bardzo dyskusyjną urodę, ale bez wątpienia należy do kanonu wyjątkowych samochodów. 

Egzemplarz, który zamówił Elton John został pomalowany w kolorze zielonym (Verde), a na liście wyposażenia pojawiło się sporo opcji takich jak odtwarzacz DVD, dodatkowe ekrany, podwójny zestaw słuchawkowy, zmieniarka CD z pilotem oraz możliwość podłączenia konsoli do gier. Wnętrze samochodu zostało wykończone jasną, skórzaną tapicerką oraz wstawkami z drewna różanego.

Wraz z samochodem nabywca otrzyma specjalny list powitalny od Maserati oraz nieużywaną kartę członkowską uprawniającą do skorzystania z usługi 24-godzinnego concierge. Nowy właściciel otrzyma także rękawice, zestaw narzędzi oraz skórzany futerał na klucze. 

Pod maską Maserati pracuje silnik V8 o pojemności 4,2 litra. Jednostka współpracuje z automatyczną skrzynią biegów, a na liczniku widnieje przebieg 45 tys. km. Samochód był regularnie serwisowany, dlatego zarówno z zewnątrz jak i w środku jest zachowane w idealnym stanie.

Ten wyjątkowy egzemplarz trafi pod młotek 19 marca podczas aukcji CCA (Classic Car Auctions). Specjaliści wyceniają jego wartość pomiędzy 90, a 105 tys. zł.

Najnowsze

Edyta Klim

Akcje rządu dla równouprawnienia motocyklistek w Pakistanie

W Pakistanie ulice są bardzo zatłoczone, więc rząd i policja z Lahore wyszli z inicjatywą darmowych szkoleń z jazdy motocyklem dla kobiet.

W Pakistanie kobiety nie mają łatwego życia, nadal w czołówce przestępstw wobec nich widnieją honorowe zabójstwa, małżeństwa z przymusu i molestowanie seksualne. Na drogach kobiety są często wyśmiewane i ignorowane. Rząd zauważa te problemy i tworzy specjalne programy poprawiające postrzeganie kobiet na drogach. Jeden z nich zakłada zakup 1000 skuterów za 50% rynkowej ceny przez kobiety poniżej 40 roku życia, a drugi cykl bezpłatnych szkoleń z jazdy motocyklem.

Cykl szkoleń wspiera Law and Order we współpracy z Policją Ruchu Drogowego w Lahore, ONZ Women i fundacją Women on Wheels:
– Wybraliśmy szkolenia z jazdy motocyklami, gdyż są one znacznie tańsze od samochodów, a kobiety dzięki nim mogą stać się bardziej niezależne. Proces szkolenia jest tak zaprojektowany, aby zapewnić nawet kompletnej nowicjuszce osiągnięcie poziomu bezpiecznej jazdy w ciągu kilku tygodni. Każda grupa zaczyna się od podstaw równowagi na motocyklu, przyspieszenia, używania hamulca i sprzęgła, oczywiście po przeszkoleniu z przepisów ruchu drogowego oraz teoretycznych podstawy jazdy  – mówi Traffic Warden Sidra Saleem.

– Obecnie 150 kobiet jest szkolona przez policję w ich biurze, a ponad 60 kobiet zostało przeszkolonych w ciągu ostatnich trzech tygodni, wykorzystując motocykle podarowane przez Hondę. Każda kobieta może zapisać się na szkolenia, a pierwszeństwo w kolejności obejmuje: inżynierów, studentów i gospodynie domowe. Aby ułatwić uczestniczkom udział w kursie, zajęcia nie są ograniczone do określonych godzin, by nawet kobiety pracujące mogły przyjść po pracy – dodaje.

W 2008 roku rząd zorganizował zespół kobiet kierujących ruchem na motocyklach w celu przełamywania stereotypów. Do akcji zgłosiło się 8 kobiet, jednak nie zostały dobrze przyjęte przez miejscową ludność, były obrażane i prześladowane. Tym razem rząd ma nadzieję, że liczebność akcji pomoże w promocji kobiet na motocyklach i temat ten zostanie zaakceptowany. Równolegle będą prowadzone kampanie społeczne, uświadamiające równość płci, także na motocyklu. Dodatkowo stworzono aplikację, którą motocyklistka może zaalarmować najbliższą jednostkę policji, gdy będzie jej się działa krzywda.

Najnowsze

Edyta Klim

Australia powalczy o odzyskanie światowego rekordu zlotu motocyklistek

Na 9 kwietnia zaplanowano w Dubbo największy zlot motocyklistek na świecie.

Australia straciła tytuł w 2016 roku na rzecz Londynu, a teraz organizacja 2WheelBabes postara się go odzyskac. Poprzedni zlot w Australii zgromadził 221 motocyklistek, a aktualny rekord wynosi ich 618!  Wszystkie przybyły pod Ice Cafe, jednocześnie pobijając 2 rekordy Guinessa: na największy zlot motocyklistek i największą, żeńską paradę motocyklową: https://www.motocaina.pl/artykul/618-motocyklistek-i-dwa-rekordy-guinnessa-pobite-13645.html.

Światowe zloty motocyklistek stają się coraz bardziej popularne – to świetna okazja do poznania innych kobiet z tą samą pasją, a także pokazania, że liczba motocyklistek wciaż wzrasta.

Najnowsze