Mazda wspiera fundację Alivia, która działa na rzecz chorych na raka. Przekaże 30 samochodów

W ramach akcji specjalnej #HelpTogether Mazda Motor Poland oraz stacje dealerskie Mazdy w całej Polsce przekazują flotę około 30 pojazdów, aby wesprzeć Fundację Alivia, działającą na rzecz chorych na raka.

Alivia, w ramach kampanii ONKOOBRONA zapewnia pacjentom onkologicznym bezpieczny i komfortowy transport do ośrodków leczenia.

Pacjenci z chorobą nowotworową, szczególnie w trakcie immunoterapii, chemioterapii czy radioterapii mają szczególnie obniżoną odporność. Osoby te podczas epidemii COVID-19 nie mogą korzystać z publicznego transportu, aby dojeżdżać na cykliczne zabiegi czy konsultacje.

Zobacz również: Panowie za kierownicą różowego Lexusa LFA i inne motopomysły na profilaktykę raka piersi

Samochody Mazdy posłużą pracownikom fundacji Alivia do zorganizowania przewozu lub doraźnej pomocy logistycznej dla chorych na raka w całej Polsce. Część samochodów trafi też do pracowników służby zdrowia i podopiecznych Fundacji, którzy mogą samodzielnie z nich korzystać.

Przeczytaj tównież: Motocykliści na rzecz walki z rakiem

Fundacja Alivia od 10 lat dodaje odwagi chorym na raka. Misją organizacji jest pomoc pacjentom w dostępie do leczenia, a także wspieranie polskiej onkologii i służby zdrowia oraz edukacja i popularyzacja nowości światowej onkologii w Polsce. Do praktycznych narzędzi dla podopiecznych Fundacji, by mogli wygrywać z chorobą każdego dnia, będzie teraz należała flota samochodów Mazdy. Wśród udostępnionych modeli są zarówno SUV-y nowej generacji – Mazda CX-30, jak i przestronne Mazdy 6 czy komfortowe Mazdy CX-5.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze