Masz na koncie punkty karne? To ostatni dzwonek, żeby coś z tym zrobić – potem będziesz mieć problem!

Wielkimi krokami zbliża się zapowiadana nowelizacja, drastycznie zwiększająca wysokość mandatów. To jednak niejedyna zmiana, a uważać powinny szczególnie osoby, mające na koncie punkty karne.

1500 zł nawet za drobne wykroczenia, podwojenie kwoty mandatu przy drugim zatrzymaniu i do 30 tys. zł grzywny za wykroczenia drogowe – nowy taryfikator może przerazić. Ale to nie wszystkie poważne zmiany. Wiele osób, zanim „zasłuży” sobie na tak wysokie mandaty, zdąży już stracić prawo jazdy.

Mandaty dla kierowców będą wyższe! Jest już projekt zmiany przepisów

Mowa oczywiście o zmianach w taryfikatorze punktów karnych. Zamiast maksymalnie 10 za jedno wykroczenie, po zmianach otrzymamy ich 15, ale maksymalna liczba punktów zostanie po staremu – 24. Jakby tego było mało, kasować się będą dopiero po dwóch latach (a nie po roku) i tylko pod warunkiem, że opłacimy mandat.

Nowe fotoradary w Polsce. Wiemy, gdzie stanęły!

Jest jeszcze kolejna zła wiadomość – po wejściu w życie nowelizacji, zlikwidowane zostaną kursy redukujące liczbę punktów karnych. Obecnie można brać udział w takim kursie raz na pół roku, co pozwala na usunięcie sześciu punktów z naszego konta. Zmiany w przepisach mają wejść w życie już 1 grudnia, więc to ostatni dzwonek, żeby zapisać się na taki kurs. Osoby które po tym terminie nie będą miały czystego konta, będą musiały mieć się na baczności jak nigdy. Zakładając, że ktoś ma obecnie 10 punktów, to po nowelizacji może stracić prawo jazdy za tylko jedno wykroczenie!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze