Paula Lazarek

Masz 18-26 lat i uważasz, że jesteś dobrym kierowcą? Koniecznie weź udział w tym konkursie

Wizerunek młodych kierowców na polskich drogach nie jest pozytywny. Polski Związek Motorowy (PZM) wraz z partnerami postanowili podjąć działania, aby to zmienić. Dla młodych kierowców - którzy chcą promować bezpieczną jazdę i wpłynąć na tendencję rówieśników do ryzykownych zachowań na drodze - zorganizowali konkurs pn. „Najbezpieczniejszy Młody Kierowca”.

Udział w konkursie może wziąć każdy kierowca w wieku 18-26 lat, który chce spróbować swoich sił i  sprawdzić swoją wiedzę. Do wygrania jest Škoda do własnego użytkowania na miesiąc lub  wideorejestratory Mio MiVue 818, a także udział w finale europejskim. W finale europejskim można  zdobyć bilety na F1 w Barcelonie w 2022 roku, wideorejestratory Mio MiVue 818 oraz weekendowy  pobyt w Hotelu Harnaś w Bukowinie Tatrzańskiej. Przede wszystkim jednak do wygrania jest zmiana  świadomości swojej jako uczestnika ruchu drogowego i danie dobrego przykładu innym, że tak  naprawdę od nas wszystkich zależy nasze życie na drodze. 

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy do dnia 5 września rozwiązać test na stronie  www.NajbezpieczniejszyMlodyKierowca.pl. Test składa się z 30 pytań losowanych z puli 200 przygotowanych z takich dziedzin jak:  

• przepisy ruchu drogowego,  

• pierwsza pomoc przedmedyczna,  

• największe zagrożenia bezpieczeństwa ruchu drogowego,  

• ekojazda,  

• zachowanie w sytuacjach krytycznych.  

Pytania testowe są wielokrotnego wyboru, do testu można podchodzić maksymalnie 3 razy. Liczy się poprawność odpowiedzi oraz czas wypełnienia testu. 30 najlepszych uczestników spotka się w Finale  18 września na Torze „Poznań”. 

PZM ma zaszczyt poinformować, że w 2021 roku europejski finał projektu ”FIA Region I International  Best Young Driver” odbędzie się w Polsce na Torze Modlin w dniu 2 października. 

W tym roku odbywa się już czwarta edycja konkursu. W poprzednich latach w pierwszym etapie  konkursu brało udział od 1300-4000 osób. W 2019 roku patronat nad projektem objęła  Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA. 

Sponsorem strategicznym konkursu jest Škoda. Sponsorami nagród są: firma Mio i Hotel Harnaś w  Bukowinie Tatrzańskiej. Partnerzy merytoryczni: Komenda Główna Policji i Wojewódzki Ośrodek Ruchu  Drogowego w Warszawie. Patronem medialnym zostało Polskie Radio Kierowców. 

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze