Massa: Bolid jest konkurencyjny – Mam nadzieję to wkrótce wykorzystać

Po tym jak Felipe Massa musiał zakończyć wyścig w Monte Carlo po uprzednim zderzeniu z Lewisem Hamiltonem z McLarena, nastroje w teamie nie były najlepsze. Nadzieja powróciła razem z zajęciem drugiego miejsca przez Fernando Alonso.

Massa schodzący z toru po zderzeniu z Hamiltonem.
fot. Pirelli

– Fernando poprzez walkę do samego końca pokazał, że w zespole jest potencjał i gdyby nie to pechowe zdarzenie mógłbym zakończyć wyścig na  czwartym miejscu – powiedział Massa.

Massa swoje ostatnie punkty zdobył podczas kwietniowej rundy w Chinach. W  tym momencie znajduje się  na ósmej pozycji w klasyfikacji generalnej z 24 punktami, co stanowi zaledwie 1/3 wyniku Alonso, który jest piąty.

Mimo wielu trudności brazylijski kierowca był zadowolony z wyniku Ferrari twierdząc, iż mimo że sytuacje musiał obserwować z boku, zauważa znaczny postęp technologiczny w team’owych bolidach:

– Dla widzów, wśród których znalazłem się i ja, druga część wyścigu była bardzo emocjonująca –  kontynuował – Nasz bolid był znacznie bardziej konkurencyjny niż widzieliśmy to w poprzednim wyścigu. Wreszcie zaczynamy mieć czym walczyć.

Massa ma nadzieję, że przy odrobinie szczęścia, lepszym ustawieniom oraz na miękkich oponach  Pirelli, kolejne wyścigi będą bardziej obiecujące.

– Nasze tempo (w Monako) było bardzo dobre i mam nadzieję, że utrzymamy je w przypadku GP Kanady  i  GP Walencji – powiedział. Jestem przekonany, że nowe ustawienia dostosowane do miękkich opon pomogą nam powalczyć o punkty.

Jak możemy przeczytać na Twiterze obecnie Massa pojechał do swojej rodziny do Brazylii, aby zebrac siły przez startem w dniach 10-12 czerwca w Montrealu w GP Kanady.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze