Karolina Chojnacka

Marzy ci się zwalisty, amerykański pick-up? Nadciąga Ram 1500 TRX!

Chociaż film poglądowy opublikowany przez Ram ukrywa ogólny projekt pick-upa, rozsądnie jest założyć, że 1500 TRX otrzyma zwalisty wygląd charakteryzujący się specyficznym dla tego modelu przednim zderzakiem. A pod maską będzie mieć ponad 700 KM.

W 2016 roku Ram przyciągnął uwagę wszystkich podczas imprezy Texas State Fair, kiedy przedstawił koncepcję Rebel TRX opartą na modelu 1500, napędzaną silnikiem Hellcat. Cztery lata później Ram jest w końcu gotowy do zaprezentowania wersji produkcyjnej swojego zwalistego pick-upa, który pozornie stracił tytuł Rebel, zachowując jednak doładowany silnik V8.

Pomyślany jako bezpośrednia konkurencja Forda F-150 Raptor, 1500 TRX – akronim oznaczający Tyrannosaurus Rex – ma być pick-upem o wysokich osiągach, który czuje się jak w domu, pędząc przez pustynię.

I chociaż film poglądowy opublikowany przez Ram ukrywa ogólny projekt pick-upa, rozsądnie jest założyć, że otrzyma on zwalisty wygląd charakteryzujący się specyficznym dla tego modelu przednim zderzakiem, który zwiększa kąt natarcia, płytami poślizgowymi chroniącymi podwozie i masywnymi oponami schowanymi pod błotnikiem. Ram 1500 TRX będzie też większy niż standardowy 1500.

Swoją drogą trzeba przyznać, że Amerykanie mają u siebie odpowiednie miejsca, a także pomysły i budżety, by kręcić takie jak ta przyciągające wzrok reklamy.

Ram 1500 TRX ma również świetnie brzmieć, dzięki specjalnej wersji doładowanego, 6,2-litrowego silnika Hellcat V8, który można znaleźć w kilku modelach Dodge’a i Jeepa.

Chociaż koncept samochodu zakładał moc 575 KM, osoby z wewnątrz (i filmy szpiegowskie nakręcone na wydmach Silver Lake) sugerują, że model produkcyjny będzie mieć ponad 700 KM pod maską.

Przeczytaj też: Pickup wjechał w dziesięciu motocyklistów!

Oficjalnie Ram zaprezentuje 1500 TRX online, 17 sierpnia o godzinie 18 czasu CEST. Wydarzenie będzie transmitowane  w mediach społecznościowych marki.

Sprzedaż samochodu rozpocznie się w najbliższych miesiącach, ale informacje o cenach nie zostały jeszcze podane. Spodziewa się, że TRX znajdzie się w tym samym przedziale cenowym, co F-150 Raptor, którego ceny zaczynają się od 55 150 dolarów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze