Maria Costello na podium

06 maja 2011
Maria Costello osiągnęła imponujący wynik w wyścigu Supertwin Cookstown 100 na torze Orritor. Udany debiut jest zapowiedzią bardzo dobrego sezonu dla zawodniczki.
Loading module...

Radość ze zwycięstwa jest  tym większa, że jej Kawasaki ER650 został zbudowany w zimie, a ostatnie prace wykonane były na dzień przed rozpoczęciem wyścigu. To spowodowało, że Maria miała zaledwie 3 okrążenia treningowe. Jednak jak się okazało nie przeszkodziło jej to w zdobyciu podium, piątego w karierze wyścigu serii Supertwin B Race.

Maria w drodze na podium podczas wyścigu Cookstown 100.
fot. Simon Patterson - costelloracing.com

Podczas całego wyścigu można było zauważyć, jak z każdym okrążeniem zawodniczka coraz bardziej przyzwyczaja się do swojej maszyny. Coraz większa prędkość i zdecydowanie spowodowały, że bardzo szybko zyskała przewagę nad trójką zawodników, którzy na starcie zajmowali wyższe pozycje. Jedyny problem sprawiło jej wyprzedzenie lidera, Toma Llewelyn, który mimo że Costello poprawiła swój czas o 6 sekund pozostał na prowadzeniu.

Maria skomentował swój sukces:
- Jestem w siódmym niebie. Wszystko to działo się w samą porę. Wyścig traktowałam jako próba przetestowania motocykla, dlatego niezwykle cieszy mnie osiągnięty rezultat. Kawasaki ER650 jest szybki, lekki jak piórko i świetnie się prowadzi.

Loading module...

Komentarze

korkie
24 maja 2011 20:23
Szkoda że to nie Natalia ....