Najszybsza brytyjska motocyklistka – Maria Costello w Ducati 848 Challenge

Kobieta, która w 2004 roku wpisała się do księgi Rekordów Guinnessa poprzez ustanowienie najszybszego czasu okrążenia, zadebiutuje w wielkanocny weekend w pierwszej rundzie Rapid Solicitors Ducati 848 Challenge na torze Brands Hatch.

Maria Costello
fot. materiały prasowe zawodniczki

Mimo wielu licznych obrażeń i przeciwności od 1995 roku zawodniczka realizuje swoje pasje. Ma na swoim koncie liczne osiągnięcia w sportach motorowych. Przez ostatnich 15 lat startowała między innymi  Hondą CBR600 i CBR600RR, Suzuki GSXR1000, Hondą CB500, RGV250, RVF400 Bering.

Ustanowienie najlepszego czasu okrążenia podczas mistrzostw serii Isle of Man na stałe wpisało ją do historii jako najszybszą brytyjską motocyklistkę. Teraz przyszedł dla niej czas, aby jako pierwsza kobieta wystartowała w 848 Challenge.

– Jestem podekscytowana, że w końcu mogę ścigać się Ducati, które uwielbiałam od dawna. Mam na swoim koncie wiele startów w Superbike, ale uczucie jakie towarzyszyło mi po testach 848 jest po prostu nie do opisania. To jest fantastyczny motocykl i liczę na to, że mój start dostarczy kibicom wielu emocji – powiedziała Costello.

Pierwsza runda, której ambasadorem został Czterokrotny Mistrz Świata Superbike, Carl Fogarty, odbędzie się w weekend wielkanocny, od 22 do 24 kwietnia, na torze Brands Hatch. Nagrodą dla zwycięzcy będzie nowe 848 Evo oraz 2-dniowe szkolenie w kalifornijskiej szkole Superbike.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze