María Eugenia Lorca liderką FIM Latin Women’s Motorcross Champion America 2013

Pochodząca z Wenezueli María Eugenia Lorca wywlaczyła tytuł championki!

Pochodząca z Wenezueli María Eugenia Lorca wywlaczyła tytuł championki po ekscytujących zmaganiach między 27 zawodniczkami w Parque Extremo de Guayaquil w Ekwadorze. Lorca starowała w tym wydarzeniu po raz pierwszy w życiu (trzeba zaznaczyć, że konkurencje dla kobiet odbyły się dopiero po raz drugi) i jej debiut okazał się być od razu wygraną – z imponującą liczbą 47 punktów triumfowała na podium sezonu 2013. Na drugim miejscu uplasowała się Valentina Galaz z Chole, a na trzecim Alexandra López z Hondurasu.

Rywalizację miedzy zawodniczkami można nazwać pojedynkiem i walką o wszystko. Pokazały wysoki poziom umiejętności i różnice w czasie były naprawdę niewielkie. Lorca musiała się postarać, aby wywalczyć swoją lokatę.

Dla wenezuelskiej zawodniczki, startującej na motocyklu marki Yamaha, to pierwszy w karierze ważny międzynarodowy tytuł. Jej kolejnym celem ma być powrót do zawodów FIM Women’s World Motocross Championship, w których startowała w końcu 2011 i w początkach 2012 roku, ale kontuzja wykluczyła ją z dalszej rywalizacji.

María Eugenia Lorca

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze