Ewa Kania

Dostała mandat, więc napisała mejla do komendanta policji. Ale nie takiego, jak sądzicie

Rolą policjantów z drogówki jest pilnowanie właściwego zachowania kierowców i chociaż każdy to rozumie, nikt nie lubi, kiedy akurat jego zatrzyma funkcjonariusz. A może to nieprawda, że nikt nie lubi? Trochę do myślenia daje przypadek kierującej, zatrzymanej przez iławską drogówkę.

Policyjna kontrola to dla kierowców często powód do frustracji

Kierowcy różnie reagują na zatrzymanie przez policję. Jedni są przestraszeni i pełni obaw o wysokość mandatu, inni poirytowani i głośno dają temu wyraz. Często postawa kierujących jest pokorna, ale nie brakuje złości na policjantów, co przyznają funkcjonariusze z Iławy:

Zazwyczaj nikogo nie cieszy fakt otrzymania mandatu i dodatkowych punktów karnych. Policjanci najczęściej spotykają się z frustracją i rozżaleniem ze strony kierowców, czasami sprawa kończy się w sądzie.

Kierująca podziękowała policjantowi, który wystawił jej mandat

Od takich przypadków są jednak wyjątki o czym poinformowali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Otóż dotarł do nich mejl od pewnej kierującej, która została niedawno ukarana mandatem. Jego treść była dla policjantów sporym zaskoczeniem. Czytamy w nim (pisownia oryginalna):

Chciałabym bardzo pochwalić pana Łapińskiego . Pomimo że zasłużony dostałam mandat wcale nie mam złego humoru . Jemu należy się order za uprzejmość do obywateli !! To jest bardzo dobry policjant . !

Z jednej strony cieszy, że policjant w sposób uprzejmy „obsłużył” kierującą, ale z drugiej to chyba powinna być norma, a nie powód do stosowania specjalnych pochwał. Mimo to, policjantowi z pewnością zrobiło się miło, gdy dowiedział się o mejlu.

Włączony kierunkowskaz na pasie do skrętu. Przepisy są inne, niż wielu kierowców sądzi

Policja nie podała, jaki dokładnie mandat otrzymała kobieta. Wiemy tylko, że chodziło o przekroczenie dozwolonej prędkości. Nas tylko zastanawia, dlaczego kobieta ma dobry humor „pomimo” tego, że mandat był „zasłużony”? Czy zwykle fakt, że kara była słuszna, to powód do złości? Naszym zdaniem powodem takim byłoby, gdyby mandat był niesłuszny. Ale może za bardzo to analizujemy i to tylko niezręcznie napisane zdanie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze