Mało nie rozjechał pieszego na pasach

Zatrzymujecie się przed przejściami dla pieszych, kiedy widzicie, że ktoś przed nimi stoi? Zobaczcie jak taka uprzejmość może się skończyć.

Coraz więcej kierowców ustępuje pierwszeństwa pieszym stojącym przed pasami, pomimo tego, że nie mają takiego obowiązku (pieszy ma pierwszeństwo dopiero po wejściu na pasy). Nie jest to również zabronione, ale czasami może doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji.

Tak jak na tym nagraniu – kierowca na prawym pasie zatrzymuje się, pieszy wchodzi na przejście. Tego nie zauważył odpowiednio wcześnie kierowca na lewym pasie (zagapił się lub jechał za szybko) i mało nie przejechał przechodnia. Jego wina jest tu oczywista.

Zastanówcie się jednak czy w tej sytuacji pieszy musiałby czekać dłużej na przejście przez ulicę, gdyby auto z kamerą się nie zatrzymało? Czy pieszy wchodząc na przejście powinien robić to bez upewnienia się czy na drugim pasie też jest bezpiecznie? Uprzejmość na drodze jest bardzo ważna i potrzebna, ale wszystko trzeba robić z głową i pamiętać też o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. A o bezpieczeństwo możemy zadbać między innymi nie robiąc rzeczy, które mogą zaskoczyć pozostałych uczestników ruchu. Na przykład nagle zatrzymywać się na środku dwupasmowej ulicy.

Najnowsze

Edyta Klim

Rajd Women Riders World Relay także w Polsce!

Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy WRWR zawita do Polski w dniach 11-14 kwietnia.

Motocyklistki z Wielkiej Brytanii oraz Stanów Zjednoczonych zorganizowały Międzynarodowy Kobiecy Rajd Motocyklowy – WRWR 2019. Jego celem jest przejechanie w sztafecie dookoła świata przez ponad 100 państw.

Symbolicznie z rąk do rąk przekazywana jest pałeczka w specjalnym etui oraz lista, gdzie podpisują się motocyklistki, które ją transportują na motocyklu. Finał rajdu spodziewany jest w styczniu 2020 roku.

Polski przejazd odbędzie się w dniach 11-14 kwietnia. Trasa rozpoczyna się w Piwnicznej Zdrój i wiedzie przez Sandomierz oraz Łódź, gdzie wspólnie z łódzkimi motocyklistkami oraz grupą „Łódki na Kołach”, oficjalnie otworzony zostanie sezon motocyklowy 2019. Finał polskiego odcinka WRWR będzie miał miejsce w Cieszynie, gdy pałeczka zostanie przekazana motocyklistkom z Czech i Słowacji.

Szczegóły rajdu znajdziecie na stronie: https://womenridersworldrelay.com/

 

Najnowsze

Edyta Klim

13. Międzynarodowy Dzień Motocyklistki już 4 maja!

W pierwszą sobotę maja wszystkie motocyklistki na świecie mają swoje święto!

Międzynarodowy Dzień Motocyklistki to pomysł Vicki Gray – motocyklistki, instruktorki i założycielki Motoress z Kanady. Pierwszą edycję święta ogłosiła na swojej stronie w 2007 roku, a jej celem było zachęcenie większej liczby kobiet do motocyklowej pasji i wspólna integracja. Mówiła, że to taki: „zsynchronizowany dzień jazdy dla kobiet, zjednoczonych w motocyklowej pasji, we wszystkich granicach i językach”.

Święto z roku na rok nabierało rozgłosu i zataczało coraz szerszy krąg w integracji motocyklistek na całym świecie. Przez te lata Vicki otrzymała wiadomości i zdjęcia z integracji w 120 krajach! A w tym roku dołączy do nich także Arabia Saudyjska, gdzie kobiety mogą już prowadzić pojazdy i zapowiadają swój udział w tym świętowaniu.

4 maja będzie dniem kobiecych spotkań i przejażdżek motocyklowych na całym świecie. I nie ma znaczenia, czy w gronie szerokim czy kameralnym. Ważne, żeby uczcić ten dzień, kobiecą pasję i wolność.

Najnowsze

Próba wyłudzenia odszkodowania, czy zwykła głupota?

Kontrowersyjna sytuacja według autora nagrania była próbą wyłudzenia odszkodowania z jego OC. Możliwe jest jednak inne wytłumaczenie.

Samochód z kamerą jedzie lewym pasem z dość dużą prędkością. Nagle z prawej strony wyprzedza go Nissan, który wjeżdża przed niego i hamuje, doprowadzając do kolizji. Klasyczna próba wyłudzenia odszkodowania?

Autor nagrania wyjaśnia, że poruszał się z prędkością 130 km/h i trzymał się lewego pasa, aby umożliwić wjazd na drogę szybkiego ruchu pojazdom na pasie rozbiegowym (rzeczywiście widać je na nagraniu). Kierujący Nissanem mógł poczuć się „urażony” tym, że auto z kamerą nie zjechało na prawy pas, gdy je dogonił i dać wyraz swojemu niezadowoleniu w najgłupszy możliwy sposób.

A was które wytłumaczenie bardziej przekonuje? Próba wyłudzenia odszkodowania, czy postraszenie kierowcy auta z kamerą za jazdę lewym pasem?

Najnowsze

„Popisowe” wyprzedzanie kierowcy BMW

Przepisy są dla tych, którym się nie spieszy – chyba takiej zasadzie hołduje ten właściciel BMW.

Kierujący BMW mógł zaczekać dosłownie kilka sekund, aż kierowca autem z kamerą skończy wyprzedzanie innego samochodu i zjedzie na prawy pas. Zamiast tego wolał zignorować podwójną ciągłą linię i „nie tracić czasu”.

Swoją drogą zwróćcie uwagę jak dużo udało mu się nadgonić. Auto z kamerą dogoniło go na najbliższych światłach.

Najnowsze