Małgosia Rdest na podium we Włoszech!

Gosia Rdest, której marzeniem są starty w F1, jest obecnie liderką Kartingowych Mistrzostw Polski w kategorii KF2. Wydaje się, że w kraju osiągneła już bardzo wiele, więc postanowiła spróbować swoich sił w mekkce europejskiego kartingu i tym razem stanęła na podium podczas czwartej rundy Mistrzostw Włoch.

To pierwszy zagraniczny sukces osiemnastolatki z Żyrardowa. W klasie KF2 sobotnie wyścigi zawodniczka ukończyła o krok od podium, natomiast w niedzielę prowadziła przez połowę wyścigu. Niestety, po zamieszaniu na jednym z zakrętów, do mety dojechała jako trzecia, przegrywając jedynie z Marco Morettim i liderem mistrzostw, Alessio Santillim.

Oto jak Polka skomentowała swój występ:
– Zawody w Lonato na długo utkwią w mojej pamięci, właśnie z powodu pierwszego zagranicznego podium. Jestem strasznie szczęśliwa. Szkoda, że nie udało mi się utrzymać pierwszego miejsca w niedzielnym wyścigu, ale trzecie to też świetny wynik. Bardzo dziękuję teamowi LC Racing za przygotowanie sprzętu i strategii. Słowa uznania dla rodziny, która zawsze motywuje mnie do walki o jak najwyższe lokaty.

Sukcesy Małgorzaty Rdest można śledzić w sekcji poświęconej udziałowi kobiet w kartingu kliknij tutaj.

Klasa KF2

Wyścig 1
1. Alessio Santilli (I) 
2. Andrea Moretti (I) 
3. Marco Moretti (I) 
4. Małgorzata Rdest (PL) 
 
Wyścig 2
1. Marco Moretti (I) 
2. Alessio Santilli (I) 
3. Małgorzata Rdest (PL)  

Małgosia Rdest po zakończonych wyścigach we Włoszech.
fot. materiały prasowe zawodniczki

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze