Karolina Chojnacka

Magni Italia 01/01 – retro motocykl, stworzony na cześć założyciela włoskiej marki

Magni Italia 01/01 jest napędzany trzycylindrowym silnikiem MV Agusta.

Włoski producent motocykli Magni przedstawił model o nazwie Italia 01/01, zaprojektowany jako hołd dla jego założyciela, Arturo Magniego, który zmarł w 2015 roku. Motocykl łączy w sobie stylistykę retro z najnowocześniejszym silnikiem MV Agusta.

Magni założył firmę, która nosi jego imię w 1977 roku, po 26 latach pracy w MV Agusta, gdzie w szczególności prowadził dział wyścigów. Stylizacja Italia 01/01 czerpie inspirację z klasycznych motocykli wyścigowych MV Agusta. Widać to w takich elementach stylistycznych, jak okrągły reflektor czy aerodynamiczna owiewka, która owija się wokół kierownicy.

Magni Italia 01/01

Motocykl wygląda dokładnie tak, jak lubił Arturo Magni, który regularnie podkreślał, że „nadawał motocyklowi sportowy wygląd, pozostawiając widoczne całe piękno mechanicznej struktury silnika”.

Przeczytaj też: MV Agusta Superveloce Alpine – limitowany motocykl o mocy 147 KM

Mówiąc o silniku, Italia 01/01 jest napędzana trzycylindrowym silnikiem o pojemności 798 cm3 pochodzącym z firmy MV Agusta. Specyfikacje nie zostały opublikowane, ale zakładamy, że wytwarza około 125 KM mocy i 81 Nm momentu obrotowego. Brembo dostarczyło hamulce, Oram zaprojektował zawieszenie, a 18-calowe koła pochodzą od JoNicha. Magni podkreśla, że współpracował z włoskimi dostawcami, aby zbudować motocykl nazwany na cześć swojego kraju.

Magni Italia 01/01

Przeczytaj też: Motocyklistki – jest nas coraz więcej!

Magni nie ujawniło, co dalej z Italią 01/01. Nie wiemy, czy jest to model jednorazowy, czy też trafi do produkcji w najbliższych miesiącach. Jeśli zostanie zbudowany, z pewnością będzie dostępny w ściśle ograniczonej liczbie.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze