Magda Wilk wystartuje w Rajdzie Barbórka 2015!

53. Rajd Barbórka to coroczna impreza, kończąca sezon rajdowy w Polsce, której nikomu chyba nie trzeba przedstawiać. Na liście zgłoszeń pojawiło się aż 89 załóg, w tym jedyna kobieta za kierownicą - Magda Wilk, pilotowana przez Kacpra Wróblewskiego.

W 53. Rajdzie Barbórka załogi będą miały do pokonania ponad 20 kilometrów. Poza znanym już odcinkiem Tor Służewiec czy też Autodrom Bemowo, nowością z pewnością będzie PGE Narodowy. Na koniec najlepsze załogi z poszczególnych klas będą rywalizować na słynnej Karowej. Warto również czekać do końca ponieważ po przejazdach załóg zgłoszonych do Rajdu Barbórka wystartuje 41 samochodów w Barbórce Legend.

– Rajd Barbórka to wyjątkowa impreza – uważa Magda Wilk. – Nieprzerwanie od 2010 r. biorę w niej czynny udział – ostatnie 2 lata na  fotelu pilota więc tym bardziej cieszy mnie fakt,  że ponownie wracam za kółko. Dla mnie to domowy start, szczególnie, że mój rodzimy Automobilklub Polski jest jego organizatorem. Z pewnością ciężko będzie się moim „skromnym” BMW E30 318is przebić w bardzo licznej i mocnej klasie 2 (aż 25 aut). Chcemy jednak pokazać się z efektownej i efektywnej strony. A jak nie to bokiem do przodu jeśli tylko się da 😉 Wprawdzie nie jest to typowy rajd ale mam nadzieję, że na odcinkach pojawi się dużo kibiców, w tym moich znajomych, przyjaciół, którzy na co dzień nie mają możliwości zasmakować tych rajdowych emocji. Tutaj mają praktycznie wszystko pod nosem. Plan na sobotę? Spędzić miły dzień w rajdówce a następnie zakręcić słynną beczkę na Karowej. Mam nadzieję, że mimo, że to nie jest auto klasy R5 czy nawet R2 to i tak pędzący Wilk z numerem 62 przyniesie kibicom choć odrobinę frajdy. Chciałabym również zadedykować ten start wszystkim, którzy mnie wspierają, kibicują ale i tym, którzy nie do końca są przekonani do tego co robię. Podziękowania również dla  naszych partnerów i patronów: Szkoła Jazdy Racing, Koło Młodych Automobilklubu Polski, motocaina.pl, warszawa.pl oraz WrOOOOm TV. Serwisem naszego auta podczas rajdu będzie zajmowała się rajdownia 2BRally – podsumuwuje zawodniczka.

Kacper Wróblewski, pilot Magdy Wilk, z nadzieją  patrzy na udział w Barbórce.
– Dwa lata temu powiedziałem sobie, że jak nie będę miał auta 4wd do dyspozycji, to więcej tu nie wystartuję, ale jak to mówią „nigdy nie mówi nigdy”.  W końcu teraz po życiowych zmianach to mój domowy rajd 😉 Wracam na prawy fotel do Magdy i naszego pięknego IS’a  z czego bardzo się cieszę. Myślę, że będziemy mieli dużo frajdy  i na pewno pojedziemy dla kibiców 😉  Na koniec tylko dodam, że na samej Karowej pojawię się również w roli kierowcy. Będę miał przyjemność  zrobić pokazowy przejazd Kia Picanto z 12-letnim Nikodemem Wierzbickim, który już od kilku lat z powodzeniem ściga się w kartingu. Do zobaczenia!

Zapraszamy do kibicowania www.facebook.com/wilkrally

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Magdo, dobra decyzja!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze