Magda Wilk wraca na rajdowy lewy fotel!

W dniach 17-18 kwietnia odbędzie się 4. Rajd Mikołowski - pierwsza runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska. Dla zawodniczki Automobilklubu Polski Magdy Wilk i redaktorki Motocaina.pl jednocześnie będzie to gościnny start w nowo zbudowanym BMW E30 318is. Na prawym fotelu zasiądzie Kacper Wróblewski.

– Wreszcie po kilkuletniej przerwie wracam na odcinki specjalne. Tym razem jako gość, w rajdzie okręgowym, jednak jego formuła jest idealna do rozgrzania się – być może przed startami w Mistrzostwach Polski. To mi się marzy! Póki co czeka mnie około 40 kilometrów odcinków specjalnych w BMW E30 318is. Udało mi się przed sezonem trochę nim pojeździć, jednak były to testy na torze, gdzie zawsze był margines bezpieczeństwa. Tym bardziej cieszę się, że udało mi się namówić na prawy fotel utytułowanego kierowcę Kacpra Wróblewskiego, który ma ogromne doświadczenie z Pucharu i Mistrzostw Polski. Od kilku miesięcy pomaga mi w przygotowaniu samochodu, jak również w treningach. Mam nadzieję, że uda nam się stworzyć zgrany duet i podbijemy na swój sposób Śląsk w ten weekend. Oczekiwania? Startujemy w klasie Gość, gdzie obsada jest bardzo mocna, w dużo szybszych autach. Dlatego wiemy, gdzie jest nasze miejsce w szeregu. Na pewno nasz cel to dojechać do mety i na rampie móc powiedzieć sobie, że było naprawdę szybko, fajnie i że jesteśmy zadowoleni z siebie. Chciałabym również podziękować tym, bez których ciężko byłoby nam pojawić się na trasach rajdu: conaweekend.com oraz Kubie Iwankowi, naszym patronom: motocaina.pl oraz WrOOOOm TV. Serwisem naszego auta podczas rajdu będzie zajmował się Alcar Service – mówi Magda Wilk.

– Czeka mnie wielkie wyzwanie! Po pierwsze nowy samochód, po drugie pierwszy rajd w sezonie, a po trzecie jadę jako pilot. Trochę oswoiłem się już z tym „prawym”, bo jeździmy z Magdą treningowo po różnych imprezach jednak dalej jest to dla mnie spory stres. Mam jednak nadzieję, że liczba spędzonych kilometrów na lewym fotelu przełoży się również na prawy oraz pomoże nam w osiągnięciu dobrego wyniku w ten weekend. Trzymajcie kciuki, żeby kartki się nie skleiły! – mówi Kacper Wróblewski.

W 4. Rajdzie Mikołowskim w niedzielę załogi będą miały do pokonania 3 odcinki specjalne o długości około 40 kilometrów. Przedsmak rajdu będzie można już poczuć podczas prologu w sobotni wieczór w Mikołowie, gdzie będzie również miała miejsce ceremonia startu.
W rajdzie wystąpi prawie 100 załóg, z czego 16. w klasie Gość.

Harmonogram i dodatkowe informacje o 4. Rajdzie Mikołowskim znajdziecie na stronie organizatora: www.rajd.mikolow.pl

Zapraszamy do kibicowania!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze