Karolina Chojnacka

Lunaz przedstawia pierwszego elektrycznego Rolls-Royce’a

Lunaz, czołowy twórca elektrycznych klasycznych samochodów, ogłasza rozpoczęcie produkcji jedynych na świecie zelektryfikowanych samochodów marki Rolls-Royce. Tym samym Rolls-Royce dołącza do już istniejących zelektryfikowanych klasycznych samochodów Jaguara i Bentleya w portfolio Lunaz.

Lunaz zakończył proces przebudowy Rolls-Royce Phantom V z 1961 roku. Obejmuje ona między innymi włączenie zastrzeżonego elektrycznego układu napędowego Lunaz oraz pełnego pakietu aktualizacji sprzętu i oprogramowania. Alokacja produkcji dla pierwszej transzy samochodów Rolls-Royce firmy Lunaz będzie ściśle ograniczona do 30.

W odpowiedzi na zapotrzebowanie na zelektryfikowane Phantomy, Lunaz zdecydował się również rozpocząć tworzenie Rolls-Royce Silver Clouds.

David Lorenz, założyciel Lunaz, powiedział:

Nadeszła pora na elektrycznego Rolls-Royce’a. Odpowiadamy na potrzebę połączenia pięknego klasycznego wzornictwa z użytecznością, niezawodnością i trwałością elektrycznego układu napędowego. Jesteśmy dumni, że możemy uczynić klasycznego Rolls-Royce’a odpowiednim dla nowej generacji .

Przeczytaj też: Zamówił 30 Rolls-Royce’ów

Rozpoczęcie produkcji pierwszych na świecie elektrycznych samochodów marki Rolls-Royce jest następstwem wzrostu popytu na elektryfikację klasycznych samochodów. Samochody te są odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie osób prywatnych oraz czołowych instytucji na świecie, które chcą dbać o czystość powietrza. Aby sprostać temu zapotrzebowaniu, Lunaz podwaja liczbę pracowników w swojej centrali technicznej w Silverstone w Anglii.

Każdy samochód Lunaz jest przywracany do stanu surowego metalu, skanowany w 3D, ważony i w pełni odnawiany przed rozpoczęciem procesu konwersji i przeprojektowania. Daje to każdemu klientowi Lunaz możliwość wprowadzenia własnego projektu i zapotrzebowań technologicznych.

Każdy samochód Lunaz jest wyposażony zarówno w możliwość szybkiego ładowania, jak i ładowania w domu.

Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce Phantoms firmy Lunaz jest napędzany przez zastrzeżony elektryczny układ napędowy firmy. Jego akumulator o mocy 120 kWh, zapewnia zasięg ponad 480 km.

David Lorenz wyznał:

Żaden samochód na świecie nie dorównuje Phantomowi pod względem prezencji, stylu i znaczenia. Poprzez elektryfikację z dumą rozwijamy dziedzictwo „najlepszego samochodu na świecie”, czyniąc posiadanie Rolls-Royce’a odpowiednim wyborem dla nowej generacji.

Rolls-Royce Phantom firmy Lunaz z 1961 roku jest zbudowany w konfiguracji z ośmioma siedzeniami, z przednią kanapą dla trzech osób, tylną kanapą dla kolejnych trzech i dwoma miejscami okolicznościowymi.

Lunaz przedstawia pierwszego elektrycznego Rolls-Royce’a

Rolls-Royce Silver Cloud

Rolls-Royce Silver Cloud jest powszechnie uważany za najbardziej efektowne nawiązanie do sedana w historii motoryzacji. Lunaz ma zamiar tchnąć nowe życie w te samochody, zwiększając użyteczność, niezawodność i zrównoważony rozwój oferowany przez elektryczny układ napędowy.

Akumulator o mocy 80 kW/h zapewnia zasięg ponad 480 km, dając kierowcom pewność, że mogą bez obaw jechać Silver Cloud podczas długich podróży kontynentalnych, do których był przeznaczony.

David Lorenz powiedział:

Rolls-Royce Silver Cloud zawsze był najpiękniejszym wyrazem luksusowych podróży na dalekie odległości. Elektryfikacja nadaje nowy wymiar użyteczności i zaangażowania kierowcom jednego z najważniejszych samochodów, jakie kiedykolwiek wyprodukowano.

Przeczytaj też: Rolls-Royce opublikował pierwsze oficjalne zdjęcia Dawn Silver Bullet

Elektryczne Rolls-Royce’y Lunaz będą dostępne na każdym rynku. Ceny za Rolls-Royce Silver Cloud firmy Lunaz zaczynają się od 350 000 funtów. Ceny za Rolls-Royce Phantom firmy Lunaz zaczynają się od 500 000 funtów.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Czy akumulatory będą utylizowane w Afryce?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze