Luksusowa łódź marki… Lancia?

Włoskie morze jest piękne, włoskie widoki zapierają dech w piersiach, włoskie jedzenie jest przepyszne, a włoskie samochody mają niezaprzeczalny urok i rzesze wielbicieli. Jak będzie z włoskimi motorówkami? Ku radości wszystkich fanów Lancii, firma zaprezentowała Lancię Powerboat.

Kto tu jest gwiazdą, łódź, czy modelka?
fot. Lancia

Śledząc komenarze dotyczące weneckiej prezentacji (przy okazji festiwalu filmowego) tej ekskluzywnej łodzi motorowej zdaje się, że wszyscy oniemieli z zachwytu… Trudno jednak jednoznacznie określić, czy to rumuńska topmodelka Catrinel, czy sama łódź wywołała takie wrażenie na oglądających premierowe zdjęcia Lancii. I w jednym, i w drugim przypadku jest na co popatrzeć (patrz – galeria zdjęć poniżej), ale – jako kobiecy portal motoryzacyjny – wypada skupić się jednak na zaprojektowanej przez Christiana Grande łodzi.

Doskonałe proporcje (długa na ponad 13 metrów), sportowe (stosunek masy do mocy 7,5 kg/1 KM), agresywne zacięcie i miejsca dla 11 osób, mają czynić z niej atrakcyjny kąsek dla kolekcjonerów nie tylko produktów Lancii. Ci którzy wolą Fiaty, znajdą w niej dwa wysokoprężne silniki zjeżdżające z taśm Fiat Powertrain Technologies (motorówka osiąga aż 55 węzłów i ma 1120 KM).

Dla tych, którzy od zastanawiania się nad przewagą Lancii nad Fiatem lub odwrotnie wolą słodkie lenistwo, w łodzi przewidziano mnóstwo atrakcji do tego celu: cztery materace do opalania (ale dwa pełnoprawne łóżka do spania), automatycznie otwierany dach, telewizory LCD, klimatyzację, kuchnię i nawiązujące do stylistyki najnowszych Lancii wszechobecne wykończenia z diod LED; nawet prysznic został romantycznie podświetlony na kolorowo w technologii LCD.

Dyskretny urok… luksusu
fot. Lancia

Wyobrażając sobie taką łódkę na włoskim morzu (i nas na niej)  może warto zastanowić się nad oszczędzaniem, zrezygnować z pizzy i makaronów na mieście, by trochę odłożyć? A może po prostu choć chwilę pomarzyć? Ciekawe ile taki gadżecik pali? Ale kto by się tym przejmował! Bak mieści – bagatela – 1000 litrów paliwa!

Pierwsza w historii włoskiej marki łódź stworzona została w kooperacji Lancii z Martini, Sacs (producent luksusowych pontonów RIB) i FPT, a zostanie zaprezentowana oficjalnie na łódkowym show w Genui. Lancia angażuje się w budowę łodzi motorowych od lat 60. ubiegłego wieku, kiedy to współtworzyła łódź Flaminia.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze