Paula Lazarek

Lubisz simracing? Wiemy, gdzie w tym roku odbędą się turnieje w Polsce!

Simracing to trend w sportach motorowych, w którym profesjonaliści, amatorzy oraz początkujący gracze biorą udział w wirtualnych wyścigach. Czy to na komputerze, czy na konsoli do gier – prawdziwe wyścigi są tu symulowane tak wiernie, jak to tylko możliwe.

MW Group udostępnia platformom simracingowym dane pojazdów, dzięki czemu uwzględniane są nawet takie zmienne jak ilość paliwa czy zużycie opon. Trakcja, przyczepność, właściwości jezdne – wszystko jest tu możliwie najbardziej realistyczne. Dlatego też w wyścigach biorą udział nawet zawodowi kierowcy wyścigowi, w tym oczywiście kierowcy fabryczni BMW.

Zaangażowanie w e-sport oferuje BMW zupełnie nowe punkty styczności z dynamiczną i szybko rosnącą społecznością. E-sport jest więc ważnym obszarem przyszłych działań marketingowych BMW.

Firma ma również silną reprezentację w simracingu i włączyło BMW SIM Racing jako niezależny filar do swojego programu sportów wyścigowych. Zawody o puchar BMW SIM przyciągają najlepszych simracerów na świecie, którzy walczą o zwycięstwa, tytuły i atrakcyjne nagrody pieniężne w wirtualnych samochodach wyścigowych BMW. W 2021 r. po raz pierwszy na starcie pojawią się drużyny BMW SIM Racing: BS+COMPETITION, G2 Esports, Team GB i Team Redline reprezentują BMW na różnych platformach symulacyjnych.

Od 25 maja rusza polska seria turniejów. W tym roku zawody simracingowe odbędą się u 14 dealerów. Do przeprowadzenia wyścigów służyć będzie specjalnie zmodyfikowana przyczepa z zainstalowanymi w środku symulatorami. Ponadto w każdym dealerstwie na trasie imprezy pojawią się wyprodukowane specjalnie na potrzeby tej imprezy BMW M4 Competition i BMW M3 Competition. Wszyscy zwycięzcy turniejów dealerskich automatycznie zakwalifikują się do regionalnego finału simracingu, który odbędzie się 22 i 23 października na torze Salzburgring.

Terminarz imprezy:

25-26 majaBMW Bońkowscy, Szczecin/Ustowo
28-29 majaBMW Dynamic Motors, Bydgoszcz
1-2 czerwcaBMW Zdunek, Gdynia
7-8 czerwcaBMW Auto Fus, Białystok
10-11 czerwcaBMW Auto Fus, Warszawa
12 i 14 czerwcaBMW Inchcape, Warszawa
16-17 czerwcaBMW Premium Arena, Łódź
19 i 21 czerwcaBMW ZK Motors, Kielce
23-24 czerwcaBMW Frank Cars, Częstochowa
25-26 czerwcaBMW Sikora, Mikołów
28-29 czerwcaBMW Gazda, Gliwice
1-2 lipcaBMW TEAM, Wrocław
3 i 5 lipcaBMW Inchcape, Wrocław
7-8 lipcaBMW Inchcape, Poznań

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze