Daria Mikólska

Louise Cook wystartuje w WRC

Świat Rajdowych Mistrzostw Świata był ostatnio zdominowany przez mężczyzn. W końcu pojawi się tam kobieta - Louise Cook z Wielkiej Brytanii.

W zdominowanych przez mężczyzn Rajdowych Mistrzostwach Świata po długiej przerwie pojawi się kobieta! Pochodząca z Wielkiej Brytanii Louise Cook wsiądzie za kierownicę Forda Fiesty w specyfikacji WRC3.

Zobacz: Louise Cook dostanie wysoką karę – koniec startów w PWRC?

Louise Cook była pierwszą kobietą z tytułem mistrza PWRC w klasie samochodów z napędem na jedną oś. Od sukcesu minęła właśnie dekada, a jej ostatni start miał miejsce podczas Rajdu Walii w 2019 roku.

Louise Cook
Louise Cook

Prawie trzyletnia przerwa w startach była spowodowana pandemią i problemami ze zdobyciem budżetu od sponsorów. Jednak wszystko jest już na dobrej drodze. Louise wystartuje w kategorii WRC3 samochodem z napędem na cztery koła.

Louise Cook wystartuje w tym sezonie

Na stronie WRC.com pojawił się krótki wywiad z Louise Cook, w którym opowiada, że ostatnie lata były trudnym czasem dla wszystkich. Przez pandemię i obostrzenia wiele firm nie było zainteresowanych sponsoringiem oraz inwestycjami w marketing. Na początku tego roku pojawiło się światełko w tunelu.

„Przed nami krótkie okienko związane z rozpoczęciem nowego roku fiskalnego w kwietniu, dlatego skontaktowałam się z kilkoma firmami. Zauważyłam pozytywne nastawienie” – pochwaliła się w rozmowie z dziennikarzami.

Louise Cook planuje wystartować w tegorocznym Rajdzie Sardynii, a następnie zaliczy Rajd Finlandii w sierpniu. Dalsze starty stoją jeszcze pod wielkim znakiem zapytania, ze względu na budżet i sponsorów.

Przeczytaj koniecznie: Coraz więcej kobiet w FIA. To one będą decydować o przyszłości motorsportu

Zawodniczka przejechała większość rajdowych „oesów” Fordem Fiestą z napędem na przednią oś. Dlatego przesiadka na czteronapędową Fiestę w specyfikacji WRC3 będzie ogromnym skokiem. Potrzebuje do tego testów przed sezonem, co podkreśliła w wywiadzie.

Louise Cook Ford Fiesta
Louise Cook w Fordzie Fiesta

„Mamy nadzieję, że uda się zebrać budżet na testy przed sezonem, czego zwykle nie robiłam. Przez ostatnie 12 lat przejechałam co najwyżej dwa dni testowe, a w samochodzie z napędem na cztery koła nie można po prostu wsiąść za kółko i liczyć na dobre wyniki. Niektórzy zawodnicy zaliczają testy przed każdym rajdem.” – powiedziała Cook.

Brytyjka ma bardzo ambitne plany. „Nie chcę tylko startować w rajdach i dojeżdżać do mety. Chcę być konkurencją dla innych zawodników i dążyć do wygrywania. Taki jest plan.” – dodaje.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze