Louise Cook dla Colin McRea Vision Junior Programme

Brytyjska zawodniczka rajdowa - Louise Cook będzie prowadzić zajęcia podczas szkoleń rajdowych dla młodych zawodników, pod patronatem rodziny tragicznie zmarłego Colina McRea.

Louise Cook
fot. strona oficjalna zawodniczki

„Colin McRea Vision Junior Programme” oferuje młodym, utalentowanym zawodnikom gruntowne szkolenie, nie tylko z zakresu umiejętności rajdowej jazdy, ale i przygotowania psychicznego oraz fizycznego.
– To doskonała okazja dla młodych zawodników do zdobycia doświadczenia na wielu istotnych płaszczyznach. Piekne jest to, że szkolenia są darmowe, co nie jest zbyt powszechne w tym sporcie – mówi Louise. 

Zajęcia będą obejmować zagadnienia z zakresu: psychologii sportu, pracy z mediami, odżywiania, przygotowania fizycznego, wyznaczania celów, taktyki, sponsoringu, pierwszej pomocy i aspektów technicznych. 

Program wspiera Jimmy McRea (ojciec Colina), znani piloci: Robert Reid, Phil Mills, Nicky Grist i kierowca – Robert Reid. Zajęcia odbędą się w Stirling University w kwietniu i listopadzie 2012.

A sama Louise Cook rozpoczęła swoje starty od Rajdu Monte Carlo, gdzie zdobyła 2 miejsce w PWRC, a osiągnięcia mety gratulował jej sam Sebastien Loeb. Podkreślić trzeba, że wynik ten osiągnęła na zwykłych, zimowych oponach, zakupionych po drodze w jakimś warsztacie!

fot. strona oficjalna zawodniczki

Bo kariera Louise to dowód na to, że wielki budżet – to nie zawsze gwarancja sukcesu. Czasem potrzebny jest zapał i pomysłowość. Swoje pierwsze starty w starym Peugeocie 205 Louise realizowała dzięki kredytowi studenckiemu. A potem wymyśliła akcję Promotion50, która okazała się strzałem w dziesiątkę! Celem akcji było znalezienie 500 sponsorów, którzy wyłożą na jej rajdowy program po 50 funtów. Udało się zdobyć 300 darczyńców, więc Louise zrezygnowała ze stałej pracy, sprzedała swój cywilny samochód i wystartowała Fiestą ST w British Rally Championship.

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze