Lotus wyprodukuje motocykle – debiut już niebawem!

Producent sportowych aut wyprodukuje motocykl? Owszem - ma już nawet dwa testowe egzemplarze. Z czego są wykonane, jaki mają silnik i kiedy dowiemy się więcej?

Magia wielu motocykli kryje się w mocy silnika. Wiedzą o tym specjaliści z Lotusa, który zapowiedział właśnie premierę motocykla wyposażonego w silnik w układzie V. Jest to debiut tej marki na rynku motocyklowym. Brytyjska marka, znana z produkcji samochodów sportowych i uczestnictwa technologicznego w Formule, szykuje mocne wejście na rynek motocyklowy. Do debiutującej maszyny Lotus C-01 zamontowano jednostkę o mocy 170 KM. Konstruktorzy podkreślają, że w przyszłości będzie można modyfikować tę jednostkę napędową, osiagając finalnie nawet 200 KM!

Jakie motocykle produkuje już Caterham? Przeczytasz tutaj.

Według informacji producenta nowy model ma za sobą pierwszy tysiąc kilometrów testowych. Brały w nich udział dwa motocykle – jeden z nadwoziem wykonanym z domieszką włókna węglowego, a drugi bez domieszki.

Lotus C-01 – tyle z motocykla pokazał producent.
fot. Lotus

Motocykl Lotus C-01 jest owiany delikatną mgiełką tajemnicy. Firma nie zdradza zbyt wielu szczegółów (nawet zdjęcie promocyjne to jedynie fotografia baku), ale wiadomo na pewno, że maszyna pod względem zastosowanych materiałów będzie naprawdę zaawansowana. Inżynierowie postawili na lekkość i zarazem wytrzymałość konstrukcji, zatem wśród materiałów pojawiają się wspomniane włókno węglowe, ale również stal lotnicza i tytan. Motocykl powstaje w kooperacji Lotusa i dwóch niemieckich firm: Holzer Group Tuning i Kodewa Racing Team.

Nad C-01 pracował były designer firmy Volkswagen (twórca Tron LightCycle), Daniel Simon, i to on jest odpowiedzialny za, jak to określa producent, „triki stylizacyjne”. Motocykl ma być dopracowany w najdrobniejszych szczegółach. Całość brzmi wyjątkowo ciekawie i tajemniczo. Lotus nie jest jednak przesadnie wylewny, jeśli chodzi o udzielanie dokładniejszych informacji. Więcej o C-01 będzie wiadomo pod koniec lutego i na pewno przeczytacie o tym na Motocainie.

Prognozowany przez grafika Luca Bar’a wygląd motocykla Lotus C-01

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Przecież to jest news sprzed dwóch miesięcy….

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze