Lotus wraca po 16 latach

Lotus to legenda torów F1. Zespół, w barwach którego jeździli najsłynniejsi kierowcy: Senna, Prost i Andretti. Dzisiaj team został zaprezentowany w Londynie w ciemnozielonych kolorach.  

Fauzy, Kovalainen i Trulli z T127
fot. Lotus

Najnowszy bolid Lotusa ma oznaczenie T127 i napędzany jest silnikiem Coswortha. Razem z nim, w London’s Royal Horticultural Hall, pojawili się dzisiaj: szef zespołu – Tony Fernandes, kierowcy Jarno Trulli , Heikki Kovalainen i Fairuz Fauzy i oczywiście jedna z najbardziej znanych postaci F1, Mike Gascoyne – obecnie szef techniczny Lotusa.

Tony Fernandes był bardzo dumny z efektów ciężkiej pracy, jaką włożył zespół w budowę bolidu w ciągu ostatnich pięciu miesięcy. Mając na czele ekipy technicznej absolwenta Cambridge, byłego dyrektora technicznego zespołów Jordan, Benetton, a następnie Renault, Toyota i Spyker, czyli późniejszego Force India – Mike Gascoyne’a, Fernandes spogląda z optymizmem w przyszłość. Sam Gascoyne stwierdził jednak dzisiaj:

– To były chyba najbardziej wymagające miesiące w mojej karierze, ale wymagania stawiane były całemu zespołowi. Jestem zadowolony, że osiągnęliśmy tak wiele i mamy samochód, który daje nam możliwość ścigania się. Trudna część pracy zaczyna się teraz, ale wszyscy jesteśmy na to przygotowani.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze