Karolina Chojnacka

Logo na felgach Porsche pełni ważną funkcję. Jaką?

Niemiecka precyzja? Inżynierowie Porsche podchodzą do swojej pracy w bardzo merytoryczny sposób. Zwracają oni nawet uwagę na położenie dekielka felg, gdzie logo pełni określoną funkcję.

Logo ma przede wszystkim służyć identyfikacji marki? Nie w Porsche!

Logo Porsche, bazujące na herbie Wirtembergii nie zmienia się od lat i okazuje się, że ma znacznie ważniejszą rolę do spełnienia niż bycie symbolem 911 i Macana.

Otóż dekielki na felgach są umieszczone w taki sposób, by logo wskazywało wentyl. Na taki pomysł mogli wpaść tylko Niemcy!

Logo na felgach Porsche pełni ważną funkcję
Logo na felgach Porsche pełni ważną funkcję, fot. Motocaina

Historię, o tym, jak bardzo w Porsche są wyczuleni na tym punkcie, przytoczył Justin Westbrook z redakcji Jalopnik. Gdy przekręcił on dekielek na samochodzie demonstracyjnym, by zrobić fotografię, już po chwili pojawił się przedstawiciel marki, który przestawił logo do poprawnej pozycji, tłumacząc jego rolę.

Cóż, jak widać właściciele Porsche płacą nie tylko za osiągi, ale i przywiązanie do bardzo małych, może nie zawsze istotnych, detali. Trzeba jednak podkreślić, że ta zasada nie dotyczy egzemplarzy z kołami mocowanymi na jedną śrubę, jak 911 GTS i wyżej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze