Karolina Chojnacka

Porsche Macan z silnikiem spalinowym zniknie z oferty niemieckiego producenta. Wiemy, kiedy to się stanie

Porsche Macan już niedługo będzie dostępne tylko w wersji elektrycznej. Doniesienia te potwierdził sam szef produktu marki, Sebastian Staiger.

Porsche Macan od lat znajduje się na pierwszym miejscu w gamie niemieckiego producenta pod względem liczby sprzedanych egzemplarzy. Co tu dużo ukrywać, sportowe SUV-y marek premium cieszą się ogromną popularnością wśród bardziej zamożnych klientów. Czy sytuacja ulegnie zmienia, gdy z oferty zniknie napęd spalinowy?

Porsche Macan z silnikiem spalinowym zniknie z oferty niemieckiego producenta

Szef produktu Porsche, Sebastian Staiger, w wywiadzie dla magazynu „Autocar” przyznał, że obecnie nam znany Porsche Macan zostanie prawdopodobnie wycofany z rynku już za 3 lata, a jego miejsce zajmie elektryczny następca, który powinien trafić na rynek najpóźniej w 2023 roku.

Nowy Porsche Macan będzie pierwszym całkowicie elektrycznym kompaktowym SUV-em niemieckiego producenta. Będzie to zupełnie nowa konstrukcja oparta na wspólnej platformie Porsche i Audi, która ma być podstawą także dla planowanego Q6 e-tron oraz A6 e-tron.

Coraz ostrzejsze normy emisji spalin sprawiają, że producenci są zmuszeni przebudować swoją ofertę. Czasy, w których klienci kształtowali rynek powoli odchodzą w zapomnienie. Nadchodzi era elektromobilności. Do 2022 roku Porsche planuje zainwestować w mobilność elektryczną ponad 6 miliardów euro, a do 2025 roku 50% wszystkich nowych samochodów Porsche może mieć elektryczny zespół napędowy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze