
Łódź najbardziej zakorkowana w Polsce!
Nie mamy dobrych wiadomości. Według najnowszego raportu Traffic Index 2016, dotyczącego najbardziej zakorkowanych metropolii na świecie, Łódź jest liderem nie tylko krajowego rankingu, ale również europejskiego.
Kierowcy w Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość. Według rankingu zmotoryzowani w tych okolicach muszą się liczyć z wydłużeniem czasu podróży średnio o 54 procent, a podczas wieczornego podróżowania w godzinach szczytu nawet o 98 procent! Czasy są porównywane z warunkami, gdy na drogach nie ma zatorów. Twórcy rankingu wyliczyli, że kierowcy w Łodzi spędzają nawet 200 godzin w roku stojąc w korkach.
Kolejnymi miastami w ogólnopolskim rankingu jest Warszawa (38 proc.), Lublin (35 proc.), Wrocław (35 proc.) i Kraków (35 proc.). To piątka najbardziej zakorkowanych miast w Polsce.
W światowym rankingu miast powyżej 800 tys. mieszkańców TomTom Traffic pojawiło się 12 polskich miast. Tam liderem jest Mexico City, gdzie średnie wydłużenie czasu podróży wynosi 59 procent. Kierowcy spędzają tam w ciągu roku w korkach nawet 219 godzin w skali roku. Kolejnymi miastami są Bangkok (57 proc.), Stambuł (50 proc.), Rio de Janeiro (47 proc.) i Moskwa (44 proc.).
W rankingu światowych miast bez względu na liczbę mieszkańców znajdziemy wspomniane wyżej miasto z Polski. Pierwsza piątka wygląda następująco: Mexico City (59 proc.), Bangkok (57 proc.), Łódź (54 proc.), Stambuł (50 proc.) oraz Rio de Janeiro (47 proc.).
W raporcie wykorzystano dane pochodzące z 295 miast znajdujących się na terenie 38 krajów na 6 kontynentach. Jest to piąta edycja raportu TomTom Traffic.
Najnowsze
-
Płatne parkowanie a wzrost wypadków motocyklowych – to szokujące dane! Jak jeździć bezpieczniej?
Wydaje się, że przesiadka na jednoślad w mieście to same korzyści - dowiedz się, czy ma to sens i czy jesteś na to gotowy. -
Test BMW 120 – z potencjałem na przyjaciela
-
Nowy Volkswagen Touareg R – flagowy SUV z wtyczką i sportowym zacięciem
-
Foteliki samochodowe na każdą kieszeń: jak znaleźć bezpieczny model w dobrej cenie?
-
Parking w Warszawie: bezkarność na „kopertach” uderza w najsłabszych – kto na tym zarabia? Cena kopert i fałszywych kart
Zostaw komentarz: