Łódź najbardziej zakorkowana w Polsce!

Nie mamy dobrych wiadomości. Według najnowszego raportu Traffic Index 2016, dotyczącego najbardziej zakorkowanych metropolii na świecie, Łódź jest liderem nie tylko krajowego rankingu, ale również europejskiego.

Kierowcy w Łodzi muszą uzbroić się w cierpliwość. Według rankingu zmotoryzowani w tych okolicach muszą się liczyć z wydłużeniem czasu podróży średnio o 54 procent, a podczas wieczornego podróżowania w godzinach szczytu nawet o 98 procent! Czasy są porównywane z warunkami, gdy na drogach nie ma zatorów. Twórcy rankingu wyliczyli, że kierowcy w Łodzi spędzają nawet 200 godzin w roku stojąc w korkach. 

Kolejnymi miastami w ogólnopolskim rankingu jest Warszawa (38 proc.), Lublin (35 proc.), Wrocław (35 proc.) i Kraków (35 proc.). To piątka najbardziej zakorkowanych miast w Polsce. 

W światowym rankingu miast powyżej 800 tys. mieszkańców TomTom Traffic pojawiło się 12 polskich miast. Tam liderem jest Mexico City, gdzie średnie wydłużenie czasu podróży wynosi 59 procent. Kierowcy spędzają tam w ciągu roku w korkach nawet 219 godzin w skali roku. Kolejnymi miastami są Bangkok (57 proc.), Stambuł (50 proc.), Rio de Janeiro (47 proc.) i Moskwa (44 proc.).

W rankingu światowych miast bez względu na liczbę mieszkańców znajdziemy wspomniane wyżej miasto z Polski. Pierwsza piątka wygląda następująco: Mexico City (59 proc.), Bangkok (57 proc.), Łódź (54 proc.), Stambuł (50 proc.) oraz Rio de Janeiro (47 proc.).

W raporcie wykorzystano dane pochodzące z 295 miast znajdujących się na terenie 38 krajów na 6 kontynentach. Jest to piąta edycja raportu TomTom Traffic.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze