Ewa Kania

Łódź ma nowy sposób na naprawę dróg. Internet się śmieje, a miasto się tłumaczy

Dziurawe drogi to w Polsce już nie tak częsty, ale nadal wcale nie zaskakujący widok. Podobnie jak łatanie tychże dróg w sposób prowizoryczny i nietrwały. Zaskakujący jest jednak pomysł władz Łodzi, które postanowiły łatać dziury w drodze… gruntowej.

Jak naprawia się drogi w Polsce? Niestety czasem kuriozalnie

Co zrobić z dziurawą drogą? Rozsądek podpowiada, że należy zerwać nawierzchnię i położyć ją na nowo. To jednak wymaga poniesienia większych kosztów oraz czasowego wyłączenia drogi z użytku. O ile prościej wlać do dziury trochę gorącego asfaltu, przyklepać łopatą i fajrant?

W Łodzi najwidoczniej lubią taką „technologię”. Na profilu Zmotoryzowani Łodzianie pojawiło się nagranie takiego właśnie reperowania ulicy. Drogowcom nie przeszkadza ani ruch uliczny, ani to że dziura zalana jest wodą. Wystarczy trochę jej odgarnąć łopatą na bok i już można przechylać taczkę.

🚨 NAPRAWA SREBRZYŃSKIEJ!! NAM BILBORDY NIE SA POTRZEBNE – wiemy jak wyglądają łódzkie ulice, mówił dla TVP3 Łódź rzecznik UMŁ Marcin Masłowski

Opublikowany przez LDZ Zmotoryzowani Łodzianie Środa, 1 lutego 2023

Sposób łatania dróg w Łodzi hitem polskiego internetu

Powyższy sposób łatania drogi to jeszcze nic wobec tego, co łódzcy drogowcy, zrobili na ulicy Herbowej. Tam również punktowo wylano trochę asfaltu i nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest to droga gruntowa. Jak to wszystko ma się trzymać razem, nie mamy pojęcia. Jak do tego doszło? To akurat wyjaśnia admin oficjalnego profilu Łodzi na Facebooku:

Lepiej zaśmiać się, że coś głupio wygląda, niż zerwać zawieszenie. Ten fragment Herbowej jest ulicą gruntową. Okoliczni mieszkańcy prosili o wyrównanie nawierzchni. Niestety, przy obecnych pogodach wjechanie tam równiarką realnie nic by nie zmieniło.

Dziury zostały doraźnie wypełnione mieszanką mineralno-bitumiczną, która pozwala przejechać tamtędy bez uszkodzenia auta. Natomiast kiedy pogoda się ustabilizuje, przeprowadzona zostanie tam porządna naprawa.

Lepiej zaśmiać się, że coś głupio wygląda, niż zerwać zawieszenie. Ten fragment Herbowej jest ulicą gruntową. Okoliczni…

Opublikowany przez Łódź Środa, 1 lutego 2023

Rozumiemy, że lepsze doraźne działanie niż żadne. Tylko czy nie lepiej drogę gruntową łatać poprzez wyspanie tam żwiru? Luźny materiał lepiej chyba pasuje do luźnej nawierzchni. Tłumaczenie na profilu Łodzi nie przekonało też Zmotoryzowanych Łodzian.

🚨 MILCZENIE JEST ZŁOTEM – i to powinien zrobić admin fanpage Łódź !!

Opublikowany przez LDZ Zmotoryzowani Łodzianie Środa, 1 lutego 2023

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze