Quantcast
Daria Mikólska

LiveWire S2 Del Mar. Elektryczna przyszłość od H-D odsłonięta

Amerykańska marka wprowadza swój drugi elektryczny motocykl. LiveWire Del Mar oferuje połączenie klasyki z nowoczesnością i jest napędzany wydajnym silnikiem.

Marka LiveWire należąca do Harleya-Davidsona pokazała swoje najnowsze dzieło. To elektryczny motocykl w bardzo modnym stylu retro. Znamy wszystkie szczegóły dotyczące gorącej, amerykańskiej premiery.

Kiedy Harley-Davidson powoływał do życia samodzielną markę LiveWire, wielu ortodoksyjnych klientów długo nie mogło pogodzić się z tą nowiną. Jednak bardzo szybko amerykańska marka udowodniła, że potrafi tworzyć elektryczne motocykle z charakterem. Najświeższym dowodem na to jest S2 Del Mar.

LiveWire S2 Del Mar
LiveWire S2 Del Mar

Projektanci połączyli w nim nowoczesność z nutą klasyki, a przy tym nie zapomniano o odrobinie indywidualizmu. Nie zabrakło nawiązania do spalinowych wersji motocykla, jak żebrowana chłodnica czy aluminiowe obudowy napędu. Całość dopełnia ręcznie wykończony zbiornik paliwa. Producent zdradził, że cały proces trwa aż 5 dni, ale dotyczy tylko pierwszych 100 zarezerwowanych egzemplarzy w ramach wersji Launch Edition.

Zobacz: Drugi, elektryczny motocykl od H-D w drodze

LiveWire S2 Del Mar to pierwszy motocykl zbudowany na platformie S2 Arrow, która posłuży do budowy kolejnych modeli w gamie amerykańskiego producenta. Motocykl jest napędzany silnikiem elektrycznym o mocy 59,6 kW (80 KM). Sprint od 0 do 100 km/h potrwa niecałe 4 sekundy.

LiveWire S2 Del Mar
LiveWire S2 Del Mar

Na temat akumulatora nie wiadomo nic, poza tym, że istnieje. Producent deklaruje, że naładowany do pełna pozwoli przejechać nawet 160 kilometrów. Motocykliści powinni docenić masę motocykla, bowiem 200 kg to bardzo przyzwoity wynik jak na maszynę elektryczną.

Zobacz: Harley-Davidson Bronx – kiedy zadebiutuje amerykański streetfighter?

Nie znamy jeszcze polskich cen motocykla, ale w amerykańskiej ofercie wersja startowa jest oferowana za 17 699 dolarów. Po premierze pojawią się inne wersje, w tym bazowa z ceną startującą w okolicach 15 tys. dolarów. Producent zbiera już zamówienia, ale pierwsze egzemplarze trafią do klientów dopiero wiosną 2023 roku.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze