Daria Mikólska

Drugi, elektryczny motocykl od H-D w drodze

Marka Harley-Davidson przy okazji prezentacji wyników finansowych za 2021 rok zapowiedziała nowy, elektryczny motocykl w swojej gamie. Prezes firmy uchylił rąbka tajemnicy na temat modelu z serii LiveWire – S2 Del Mar.

Amerykańska marka motocyklowa jako jedna z nielicznych wyszła przed szereg z tematem wprowadzenia elektrycznego jednośladu na rynek. Na potrzeby tego ruchu powstała specjalna seria LiveWire, która została wydzielona spod marki z logo H-D. W tej chwili składa się tylko z jednego modelu – One, ale już niebawem powiększy się o kolejny motocykl.

Elektryczny motocykl od Harleya

W drugim kwartale 2022 roku do gamy amerykańskiego producenta dołączy elektryczny motocykl – S2 Del Mar. Do jego budowy zostanie po raz pierwszy wykorzystana zupełnie nowa, skalowalna i modułowa platforma ARROW S2. Jest to projekt opracowany we własnym zakresie przez ekipę z LiveWire. Składa się z akumulatora, elektroniki i silnika jako głównego elementu podwozia. Charakteryzuje go optymalna moc w połączeniu z lekką konstrukcją i niedużymi kosztami produkcji.

Zobacz: Galeria zdjęć z testu motocykla LiveWire

Nowością będzie akumulator składający się z 21 700 cylindrycznych ogniw litowo-jonowych. Konstrukcja przypomina rozwiązania stosowane przez takie firmy, jak Tesla, Samsung oraz LG. Nowy standard oferuje większe możliwości przechowywania energii w porównaniu z dotychczasowymi rozwiązaniami wykorzystującymi 18 650 ogniw. Przy okazji jest bardziej niezawodny i bezpieczny w użytkowaniu.

Elektryczny motocykl - konstrukcja

Nowy „elektryk” będzie pozycjonowany nieco niżej niż model One – ma być od niego tańszy, lżejszy i mniej zaawansowany. To idealna propozycja dla klientów, którzy dysponują mniejszym budżetem na wymarzoną maszynę.

Niewykluczone, że nowy Harley-Davidson będzie przedstawicielem stylu flat track, na co wskazywałaby jego nazwa. W końcu Del Mar to znany tor offroadowy w Kalifornii. Producent zapowiada, że będzie to pierwszy elektryczny motocykl tej marki, który do aktualizacji oprogramowania wykorzysta połączenie sieciowe. Właściciel nie będzie musiał fatygować się do serwisu – tylko zrobi to w wygodnym dla siebie momencie.

Kiedy więcej informacji na temat nowego motocykla? Zagraniczne źródła donoszą, że w maju jest prezentowana specjalna konferencja dla inwestorów marki H-D oraz LiveWire, która odbędzie się niedługo po zakończeniu fuzji LiveWire-ABIC. Niewyklczone, że właśnie wtedy dowiemy się więcej na temat tajemniczego projektu LiveWire Del Mar.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze