Limity prędkości dla nastolatków w Fordach

Pożyczasz swojemu dziecku samochód, ale za każdym razem z drżeniem rąk czekasz na jego powrót, bo obawiasz się, że podobnie jak jego rówieśnicy będzie przekraczać prędkość? Jest na to rada - wystarczy kupić nowego Forda.

fot. Ford

Amerykański producent tym razem postanowił nieco poprawić zaprezentowany w 2009 roku system MyKey, dzięki któremu rodzice będą spokojni o swoje pociechy, wypożyczając im samochód. Rewolucja polegała na elektronicznym ograniczeniu prędkości maksymalnej do 80 mil na godzinę, czyli około 130 km/h. Podczas przekraczania wartości na prędkościomierzu 45, 55 i 65 mph wydawał z siebie dźwięki ostrzegawcze.

Jak działa poprawiony system MyKey? Zanim wręczycie swojemu dziecku klucz do samochodu, będziecie mogli zaprogramować, wedle waszego uznania, limit prędkości (do 65, 70, 75 lub 80 mph). Co więcej, system MyKey został wzbogacony o możliwość ustawienia limitu głośności radia oraz zupełne wyciszenie go w przypadku nie zapięcia psów bezpieczeństwa przez kierowcę.

Rodzic sam ustala maksymalną prędkość, z jaką będzie mogło jeździć jego dziecko.
fot. Ford

Wznowiony, ale jednocześnie jeszcze bardziej rygorystyczny system mający zapewnić rodzicom nastolatków spokojniejszy sen, trafi do wszystkich nowych aut marki Ford i Lincoln jako wyposażenie standardowe. Póki co, tylko w Stanach Zjednoczonych, jednak pewnie nie trzeba będzie długo czekać na to, aż rozwiązanie pojawi się i w europejskich wersjach samochodów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze