Lexus zbudował sportową łódź

Japoński producent luksusowych samochodów postanowił sprawdzić się na wodzie. Inżynierowie Lexusa zaprojektowali koncepcyjną łódź motorową wyposażoną w dwa silniki V8.

Lexus Sport Yacht to najnowszy koncept japońskiego producenta przeznaczony do relaksu na wodzie. Sportowa łódź o długości 12,8 metra i szerokości 3,7 metra pomieści od 6 do 8 osób. Całość wykonano z lekkich i wytrzymałych żywic poliuretanowo epoksydowych, włókna węglowego oraz innych kompozytów.

Na pokładzie znajduje się sofa dla sześciu osób, stół, a także klimatyzowane pomieszczenie. W kambuzie umieszczono kuchenkę z dwoma palnikami, zlew i lodówkę podblatową, a baterię wyposażono w prysznic. Nie zabrakło multimediów zaprojektowanych przez włoską firmę Videoworks. Za dźwięk podobnie jak w samochodach odpowiada cyfrowy wzmacniacz Mark Levinson, który emituje dźwięk przez głośniki Revolution Acoustics umieszczone pod panelami sufitowymi.

Za napęd odpowiadają dwa silniki wolnossące V8 o pojemności pięciu litrów. Łączna moc takiego zestawu to 964 KM, a ich konstrukcja wywodzi się od jednostki pracującej na co dzień w Lexusie RC F i GS F. Każdy silnik oferuje 446 KM i jest wyposażony w napęd typu Z ze sterowaniem hydrostatycznym. Sportowa łódź rozpędzi się do prędkości 43 węzłów, czyli ok. 80 km/h. Podczas manewrowania w porcie może się przydać silnik strumieniowy sterowany przy pomocy joysticka.

Niestety nowa łódź motorowa Lexusa jest tylko jednorazowym projektem i nie trafi do produkcji. Jedyny egzemplarz zaprojektowany przez Toyota Marine wyprodukowała firma  Marquis-Carver Yacht Group of Pulaski ze stanu Wisconsin w USA.

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ech, no cóż można powiedzieć – rozrywki nie dla każdego. Ale w snach sobie na takiej śmigam w Saint-Tropez, czemu by nie 😉

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze