Lexus RX lubiany przez tunerów. Kolejne oblicze SUV-a

Lexus RX lubiany przez tunerów. Kolejne oblicze SUV-a

25 lutego 2020
Japoński warsztat TOM’s, słynący z tuningu samochodów i przygotowywania aut do motorsportu, zabrał się za nowego Lexusa RX. Owocem jest bardzo muskularny body kit.

Z przodu zmodyfikowanego Lexusa RX znajdziemy potężny przedni spojler, który zmniejsza prześwit w tej części o około 20 mm. Po bokach SUV-a ozdabiają muskularne listwy progowe, zawieszone o 40 mm niżej. A z tyłu pakiet uzupełnia rozbudowany tylny dyfuzor z dwiema podwójnymi końcówkami wydechu. 

Nowe elementy są dostępne dla Lexusa RX w odmianach napędowych 300 i 450h, a także 7-miejscowej wersji RX L 450h. Za cały pakiet z polakierowanymi elementami trzeba zapłacić 355 000 jenów, czyli około 13 tys. złotych. Części można już zamawiać w japońskich salonach Lexusa i u dealerów TOM’s w ojczyźnie Lexusa.Potężny SUV Lexusa przeszedł w połowie 2019 roku facelifting. Zmienił się wygląd nadwozia auta, wiele zmian zaszło również w wyposażeniu. Samochód otrzymał nowy system multimedialny, a także jest pierwszym modelem Lexusa dostępnym z nowym układem adaptacyjnych świateł drogowych BladeScan AHS. Auto zyskało także ulepszone zawieszenie i sztywniejsze nadwozie.

TOM’s nie jest pierwszym producentem, który wypuścił elementy tuningowe dla nowego Lexusa RX. Zrobiły to już warsztaty Modellista, Artisan Spirits oraz TRD Japan. Ostre linie samochodu ewidentnie sprzyjają modyfikacjom. 

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!