Karolina Chojnacka

Lexus po raz czwarty został oficjalnym dostawcą samochodów na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

W tym tygodniu rozpoczęła się 77. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji, a Lexus już po raz czwarty został oficjalnym dostawcą samochodów dla gości i organizatorów. Festiwal w Wenecji, jedno z najbardziej znanych i głośnych wydarzeń w świecie filmu, będzie odbywać się na weneckiej wyspie Lido do 12 września.

Oficjalna współpraca Lexusa w ramach 77. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji jest odzwierciedleniem dążenia marki do tworzenia niesamowitych przeżyć, którymi firma dzieli się ze światem kina oraz jej chęci do wspierania kreatywności i innowacji. W centrum uwagi znajdzie się zaawansowana technologia, rzemiosło i stylistyka Lexusa w nowym UX 300e, pierwszym w pełni elektrycznym samochodzie marki oraz nowa ikona stylu – model LC Convertible. Flota 36 hybrydowych pojazdów klasy premium zapewni oficjalny transport gościom i organizatorom festiwalu.

Maurizio Perinetti, dyrektor Lexus Italy, wyznał:

Jesteśmy szczególnie dumni z tego, że już czwarty rok z rzędu możemy być częścią Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zwłaszcza że ta edycja jest mocnym zwiastunem odnowy po globalnym zagrożeniu dla zdrowia, którego wszyscy doświadczyliśmy i z którym nadal będziemy mieć do czynienia. W tym roku chcemy podkreślić naszą więź ze światem kina w dostarczaniu ludziom wyjątkowych przeżyć. Niezależnie czy są one wywoływane za pośrednictwem sztuki filmowej, czy samochodu Lexusa, znajdują się w nich niezbędne składniki, mogące wzbudzać emocje – kunszt włożony w tworzenie dzieła, najwyższa dbałość o każdy szczegół oraz stawianie człowieka w centrum tego, co robimy.

Lexus po raz czwarty został oficjalnym dostawcą samochodów na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

Przeczytaj też: Tak Lexus wyobraża sobie samochody… księżycowe!

Dwa modele UX 300e i LC Convertible odzwierciedlają innowacje i styl Lexusa, mają swoją włoską premierę w pięknym otoczeniu weneckiej wyspy Lido. UX 300e reprezentuje mobilność przyszłości, jako pierwszy w pełni elektryczny model Lexusa, luksusowy miejski crossover o zerowej emisji. LC Convertible ma być nową ikoną stylu, interpretującą wielokrotnie nagradzany na całym świecie projekt flagowego coupe Lexusa w formie pięknego miękkiego dachu, pełnego wyrafinowanych detali – od eleganckich linii materiałowego dachu, po zastosowanie wysokiej jakości materiałów i kolorystyki wnętrza.

Pełniąc rolę oficjalnego dostawcy samochodów, Lexus zapewnia festiwalowi flotę 36 pojazdów, z których będą korzystać uczestniczący w nim aktorzy, filmowcy, celebryci i znamienici goście w drodze na czerwony dywan – na festiwalowe wydarzenia i pokazy. Oprócz modeli UX 300e i LC Convertible, w festiwalowym parku samochodowym zalazła się również pełna gama SUV-ów Lexusa, luksusowy sedan ES i flagowe coupe LC – wszystkie auta klasy premium, napędzane hybrydową technologią Lexusa.

Lexus po raz czwarty został oficjalnym dostawcą samochodów na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji

Przeczytaj też: Lexus projektowany przez Polaka

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze