Lewis Hamilton kończy karierę? Zaskakujące słowa mistrza świata

02 listopada 2020
Lewis Hamilton, aktualnie absolutny rekordzista wszechczasów w Formule 1, stwierdził, że nie ma pewności, że w przyszłym sezonie nadal będzie ścigał się w królowej sportów motorowych.

Lewis Hamilton przechodzi do historii Formuły 1, śrubując wszelkie możliwe rekordy. Już za dwa tygodnie, podczas Grand Prix Turcji, Brytyjczyk może zapewnić sobie siódmy tytuł mistrza świata.

Hamilton wciąż nie ma podpisanego kontraktu na przyszły sezon, a obecny wygasa wraz z zakończeniem bieżącego sezonu. Podobna sytuacja dotyczy szefa zespołu Mercedesa, Toto Wolffa, który coraz częściej i wyraźniej sugeruje, iż jego rola w zespole może się zmienić. Wolff podobno zna już nawet nazwisko swojego następcy.

Przeczytaj też: Lewis Hamilton jedną z najbardziej wpływowych osób na świecie

Poproszony po Grand Prix Emilii Romanii o komentarz na temat potencjalnych zmian w Mercedesie, Hamilton powiedział:

Nawet nie wiem czy będę w przyszłym roku, więc nie jest to teraz dla mnie zmartwieniem. Prowadzimy z Toto wiele szczerych rozmów. Wiem, gdzie on jest mentalnie, wiele nas łączy i dźwigamy spory ciężar.

Jestem tu od bardzo, bardzo dawna. Dlatego mogę zrozumieć, że chciałby się trochę odsunąć, poświęcić więcej czasu rodzinie i tym podobnym sprawom. Nie wiem kto mógłby go zastąpić, ale Toto z pewnością jest liderem. Nie wybierze kogoś, kto nie będzie w stanie wykonywać swojej pracy i nie będzie do niej przygotowany. Znajdzie odpowiednich ludzi.

Słowa te są dość zaskakujące. Zwłaszcza, że w ostatnim czasie Lewis Hamilton wielokrotnie podkreślał, że nowy kontrakt z Mercedesem jest jedynie formalnością. Dopytywany przez dziennikarzy, czy jego słowa znaczą, że w przyszłym sezonie nie zobaczymy go w stawce Formuły 1, Brytyjczyk odpowiedział:

Cóż, mamy już listopad, a ja jestem… To nieco szalone. Niebawem będzie Boże Narodzenie. Oczywiście czuję się świetnie, czuję się silny i czuję, że mogę kontynuować przez wiele miesięcy.

Wspomnieliście jednak o Toto i jego stwierdzeniu o przydatności do spożycia. Jest wiele rzeczy, które zaprzątają mi głowę. Chciałbym tu być w przyszłym roku, ale z pewnością nie ma na to gwarancji. Bardzo ekscytuje mnie życia zewnętrzne, więc zobaczymy.

Wspominany już Toto Wolff, wyznał, że jest zaskoczony słowami Hamiltona, ale nie wydaje mu się, żeby Lewis pożegnał się z F1 już po tym sezonie:

Myślę, że gdyby zdecydował się odejść z Formuły 1 – co sądzę, iż się nie stanie i taką mam nadzieję – będziemy mieli szalony sezon transferowy. Wydaje mi się jednak, że to po prostu emocje. Wszyscy jesteśmy szczęśliwi, ale i zmęczeni. Mnie też to dotyczy.

Przeczytaj też: GP Emilii Romanii: Mercedes zdobywa mistrzostwo świata siódmy raz z rzędu

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!