Lego stworzyło wyścigowe Fordy GT

Producent klocków Lego opracował przy współpracy Forda nową serię Speed Champions. Są to dwa legendarne samochody wyścigowe, które zwyciężyły w Le Mans 24h – GT i GT40.

Duński producent zabawek stawia bardzo mocno na motoryzację. Najnowszy zestaw Speed Champions składa się z dwóch samochodów, figurek kierowców wyścigowych, flagi startowej oraz pucharu zwycięzcy. 

Wiele osób w moim zespole dorastało w duchu historycznego zwycięstwa w 1966 r. i doświadczyło ekscytacji związanej z budowaniem pierwszych konstrukcji z klocków Lego. Nowy zestaw opowiada naszą historię z Le Mans i mam nadzieję, że zainspiruje przyszłych kierowców wyścigowych, inżynierów i projektantów – tak opowiada o nowej zabawce szef Ford Performance, Dave Pericak

Przy tworzeniu nowego zestawu współpracowali projektanci Forda oraz zespoły udzielające licencji. Założeniem było stworzenie zabawek z dopracowanymi detalami, przypominającymi pierwowzory. Zanim wybrano ostateczne wersje, które trafiły do sprzedaży, opracowano dziesięć prototypów zbudowanych wyłącznie na podstawie istniejących klocków. 

Zestaw Lego Speed Champions będzie dostępny w sprzedaży dopiero w marcu 2017 roku. Cena wynosi 34,99 euro, czyli w przeliczeniu jakieś 150 zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze