Laweta na autostradzie zepchnęła osobówkę na trawę. A ile jechała osobówka?

Laweta na autostradzie zepchnęła osobówkę na trawę. A ile jechała osobówka?

13 stycznia 2021
1
4
Bardzo niebezpieczna sytuacja, do której doszło głównie z jednego powodu - kierujący lawetą nie wie do czego służą lusterka, albo nie umie z nich korzystać.

Kierowca auta z kamerą wyprzedzał lewym pasem autostrady A2 pojazdy ciężarowe na prawym pasie. Nagle tuż przed niego wjechała laweta z przyczepą, przewożąca cztery samochody. Autorowi nagrania udało się uniknąć poważnego zderzenia, zjeżdżając na trawę. Taki manewr jest ryzykowny, ale on zachował kontrolę nad autem.

Kilka drobnych błędów i było o krok od karambolu

Wielu komentujących rzuca kąśliwe uwagi pod adresem kierowcy auta z kamerą, sugerując jednoznacznie, że nie jechał przepisowo. Rzeczywiście, licząc czas przejazdu między słupkami wychodzi, że poruszał się z prędkością około 180 km/h. Nie zmienia to winy kierowcy lawety. Przepisy nie pozwalają na wymuszanie pierwszeństwa na kierowcach, którzy przekroczyli prędkość.

Komentarze

jan
14 stycznia 2021 10:21
kierowca powinien przewidzieć takie sytuacje i dopasować do tego prędkość.
anty-jan > jan
06 lutego 2021 16:49
napisałeś komentarz ale tylko po to by wykazać, że kierowca nie miał racji.
Przepisy ruchu drogowego są jasne i nie wolno tak zachowywać się jak kierowca lawety.
Twój komentarz pokazuje że jesteś za tym aby na autostradach kierowcy nie przestrzegający przepisów byli bezkarni oraz zgadzasz się na to aby robili wypadki.
Emanuela Weiss "Emi" > jan
06 lutego 2021 16:52
Kierowca lawety widocznie ma niskie umiejętności w kierowaniu pojazdem.
Ma niskie umiejętności albowiem dopuścił się wielu błędów i spowodał zagrożenie życia.
Sprawa powinna znaleść się w sądzie. Takie nieodpowiedzialne zachowania powinne być piętnowane i nagłaśniane a winni powinni ponosić srogie kary.
" kierowca powinien przewidzieć takie sytuacje i dopasować do tego prędkość."
Twój komentarz nic nowego do dyskusji nie wnosi, jest tylko pustosłowiem.
rozsądny
10 lutego 2021 14:27
Przy prędkości 180km/h osobówka zbliża się o wiele szybciej niż przy140. Kiedy kierowca ciężarówki podjął decyzję osobówka była bardzo daleko. Złych zamiarów kierowca ciężarówki nie miał, gdyż nie wyprzedał, ale zwalniał uprzejmie pas dla włączającego się do ruchu pojazdu. To widać dość dobrze na nagraniu. Owszem, nie upoważnia do to do zajechania komukolwiek drogi, jednak ocena odległości, a ocena prędkości nadjeżdżającego pojazdu w lusterku to dwie różne rzeczy. 180 na dwóch pasach to zdecydowanie za dużo.