Lamborghini Murcielago zniszczone przez urzędników

To nie jest obrazek dla osób o słabych nerwach, ale z pewnością powstał ku przestrodze! Tajwański rząd postanowił zakomunikować światu, co myśli o przekrętach związanych z nielegalnym importem i rejestracją pojazdów.

Twarde prawo nie zna litości nawet w przypadku drogich, rzadkich i przede wszystkim pięknych supersamochodów. Taki los spotkał pewne Lamborghini na Tajwanie, którego historia nie była do końca jasna. 

Władze Tajwanu skonfiskowały auto z powodu braku odpowiednich tablic rejestracyjnych. Jak donoszą lokalne media, właściciel samochodu poruszał się nim z tablicami przypisanymi do Forda. Samochód wpadł podczas kontroli policyjnej i został zaaresztowany. 

Właściciel walczył o zwrot samochodu składać apelacje, ale nie przyniosły one skutku. Prawomocny wyrok zapadł, a Lamborghini trafiło na złom, gdzie miało zostać komisyjnie zniszczone.

Model Murcielago, który został przerobiony na przysłowiowe żyletki to dość rzadki okaz. Powstało zaledwie 4099 egzemplarzy tego modelu. Na rynku wtórnym jest coraz mniej takich samochodów, a z listy zniknął właśnie kolejny.

Najnowsze

Kiss & Ride (Pocałuj i Jedź) – specjalne strefy postojowe w Gdyni i Toruniu

Kiss & Ride (Pocałuj i Jedź) to specjalne strefy postojowe, pozwalające na kilkuminutowy postój osób odwożących pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej. Spośród miast uczestniczących w konkursie Renault Eco-miasto, takie parkingi planują stworzyć Gdynia i Toruń.

Stworzenie spójnego systemu infrastruktury umożliwiającej mieszkańcom dogodne przesiadki do szybkich i komfortowych środków transportu miejskiego jest jednym z głównych elementów polityki miast w zakresie mobilności zrównoważonej. Parkingi Kiss & Ride mogą być, a w niektórych miastach w Polsce już są jednym ze sposobów na zachęcenie mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza że sukcesem okazały się istniejące już w wielu polskich miastach parkingi
Park & Ride oraz Bike & Ride, których liczba stale rośnie.

{{ tn(13326) left }}Strefy postojowe „Pocałuj i Jedź” powstają obecnie na całym świecie i umożliwiają kilkuminutowy postój kierowcom odwożącym pasażerów przesiadających się do komunikacji miejskiej (węzły komunikacyjne czy stacja metra) lub odbierającym pasażerów. Parkingi mają ułatwić podwiezienie pasażerów w dogodne miejsce bez konieczności szukania miejsca parkingowego w zazwyczaj zatłoczonych częściach miast, a także pozwalają uniknąć mandatu za parkowanie w niedozwolonym miejscu. W Polsce parkingi Kiss & Ride mają już m.in. Warszawa, Kraków i Poznań, a Gdynia i Toruń planują je stworzyć w najbliższym czasie.   

Organizatorem projektu Eco-miasto jest Ambasada Francji w Polsce, we współpracy z Renault Polska, SAUR Polska, Grupą Saint-Gobain, Grupą EDF reprezentowaną przez EDF Polska, DK Energy Polska oraz TIRU, a także Fundacją LafargeHolcim oraz Krajową Agencją Poszanowania Energii.

Najnowsze

„Tylko dla Orlic” – wyprawa zakończona z sukcesem!

Kobieta i motocykl - to przestało już szokować. Według danych statystycznych mamy w Polsce siedemnaście razy więcej jeżdżących facetów niż kobiet. Znajmy więc proporcje 0 10 osobowa wyprawa polskich dziewczyn w Himalaje to duża sprawa - to tak jakby zrobić wyprawę dla 170 facetów.

Latem 2016 roku Orlice wyruszyły na swoją pierwszą wielką wyprawę. Poprzeczkę stawiały od razu wysoko… HIMALAJE. W sierpniu 2016 na klasycznych Royal Enfieldach Bullet 500 podbiły najwyższe przełęcze świata.

Razem przejechały przez kilkanaście przełęczy cztero i pięciotysięcznych, w tym przez trzy najwyższe dostępne dla ruchu kołowego. Odwiedziły stolicę Ladaku – Leh, słynne jezioro Pangong Tso oraz magiczne Tso Moriri. W Dolinie Nubry pośmigały po wydmach i najwyżej położonej pustyni świata. Odwiedziły szkoły na końcu świata i znajome mniszki… Działo się!

Dziewczyny pokonały 1800 kilometrów himalajskich dróg, przejechały kilka przełęczy liczących ponad 5 000 metrów, napotkały rzeki przecinające drogi, błotne osuwiska.

Prowodyrką kobiecego wyjazdu była LAeksandra Trzaskowsk, z wykształcenia socjolog i prawnik, z zamiłowania narciarka, motocyklistka enduro i obieżyświat. Współwłaścicielka firmy Advfactory.com. Od kilku lat pod tym szyldem prowadzi wyprawy motocyklowe w najdalsze zakątki świata, a tym razem postanowiła zabrać w Świat na motocyklach wyłącznie kobiety.

ORLICE W KINIE PRAHA, CZYLI POKAZ Z PIERWSZEJ BABSKIEJ MOTOCYKLOWEJ WYPRAWY W HIMALAJE. GWOŹDZIEM PROGRAMU JEST PREMIERA FILMU Z TEJ WYPRAWY.

W najbliższą środę, 23 listopada o godzinie 20.30 w warszawskim kinie Praha, Ola Trzaskowska opowie o tym wydarzeniu. Wyprawę nazwała Tylko dla Orlic. Pewnie będzie więc o czym posłuchać – I przejechały tę trasę na legendarnych, aczkolwiek mocno archaicznych Enfieldach.

Podobno nie jest wielką sztuką zrobić dobre zdjęcia w tych górach. Wystarczy wyciągnąć aparat i nacisnąć. Przekonamy się w środę czy równie łatwo zrobić film. Dziewczynom towarzyszyła bowiem kamera, oczywiście w rękach kolejnej dziewczyny. Co z tego wyszło na dużym ekranie zobaczą tylko Ci, którzy pojawią się w środę w kinie. To światowa premiera – nie przegapcie.

A w przyszłym roku Orlice pokażą się w innych górach Azji – niewiele niższych.

Najnowsze

Ostatnie Bugatti Veyron na sprzedaż

Już w styczniu trafi pod młotek prawdziwa legenda. Oto ostatni egzemplarz Bugatti Veyron, który może trafić w Twoje ręce. Wystarczy, że uzbierasz co najmniej 2 mln dolarów.

Bugatti wprowadziło w tym roku kolejny rekordowy supersamochód – Chiron, a tymczasem na aukcję trafia ostatni egzemplarz modelu Veyron, który powstał w nakładzie 450 egzemplarzy. Cała produkcja trwała dziesięć lat, 48 ostatnich samochodów otrzymało przydomek Super Sport, co czyni je naprawdę rzadkimi okazami. 

Jeden z takich samochodów pojawi się w styczniu na jednej z aukcji organizowanych przez RM Sotheby`s Arizona. Pod maską supersamochodu pracuje silnik W16 8.0 z poczwórnym doładowaniem. Dzięki temu maksymalna moc, którą oferuje to 1200 KM. Auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w 2,5 sekundy, a jego prędkość maksymalna to 413 km/h.

Egzemplarz prezentowany na zdjęciach ma przebieg 643 km, z czego połowę przejechali inżynierowie Bugatti podczas procedury testującej wyprodukowany egzemplarz. Dotychczasowy właściciel regularnie serwisował samochód mimo sporadycznego użytkowania.

Auto pojawiło się rok temu w Genewie tuż obok pierwszego egzemplarza, który zjechał z taśmy produkcyjnej. Cena wywoławcza za ten samochód to 2 mln dolarów, ale specjaliści szacują, że dotychczasowy właściciel zarobi sporo więcej.

Najnowsze

Kate Winslet przedstawia historię marki Rolls-Royce

Już za rok wielka premiera, a tymczasem brytyjski producent luksusowych limuzyn przypomina swoją historię głosem aktorki, która ma na swoim koncie Oskara.

Już w przyszłym roku poznamy nową generację modelu Phantom. Brytyjski producent stopniuje napięcie przed wielką premierą przypominając wszystkim swoją historię. Z tej okazji powstała seria filmów, w których lektorem jest Kate Winslet.

Pierwsza część filmu opowiada o Spirit of Escstasy. Ten charakterystyczny symbol pojawia się we wszystkich modelach marki Rolls-Royce od 1911 roku. Opracował go w 1907 roku brytyjski artysta Charles Sykes.

Markę Rolls-Royce założyli w 1904 roku sprzedawca (Charles Rolls) oraz inżynier (Henry Royce). Pierwszy samochód tej marki pojawił się na targach w Paryżu rok później, a trzy lata od uruchomienia firmy ruszyła regularna produkcja. 

 

Najnowsze