Łada Niva kamper to najtańszy dom na kołach!

Kupno pełnoprawnego kampera to zwykle wydatek kilkuset tysięcy złotych. W kategoriach prawdziwej okazji można więc traktować pojazd przygotowany przez firmę Autokemper Prom, bazujący na Ładzie Nivie.

Jak kamper radzi sobie w momencie kolizji? Wyniki crash testu są bardzo niepokojące!

Pojazd jest typem półintegry – zachowano jego przednią część, natomiast za pierwszym rzędem siedzeń zaczyna się część mieszkalna. Zaskakująco dobrze wyposażona. Znajdziemy tu nie tylko zlew, kuchenkę (z jednym palnikiem) oraz lodówkę, ale nawet mikrołazienkę z prysznicem oraz toaletą. Auto ma na pokładzie dwa zbiorniki z wodą – 60 l pitnej oraz 40 l do „pozostałych zastosowań”.

Łada Niva kamper oferuje miejsce do spania dla trzech osób z czego trzecia musi zadowolić się wąską kanapą. Nie powinno być to jednak problemem, biorąc pod uwagę, że auto ma tylko dwa miejsca w „szoferce”.

Kierowca kampera nie słyszał o martwym polu i kolizja gotowa

Samochód jest wyraźnie większy od standardowej Nivy i mierzy 490 cm długości. Niedużo jednak jak na kampera, ale z drugiej strony ma aż 285 cm wysokości. Pod maską pracuje wolnossący silnik 1,8 l o mocy 100 KM i współpracujący z napędem na wszystkie koła.

Niva Kamper dostępna jest na europejskich rynkach, chociaż nie w Polsce. Po przeliczeniu ceny z Niemiec, otrzymujemy kwotę 83 tys. zł, a więc śmiesznie niską, szczególnie jak na tak wyposażonego kampera.

Komentarze:

Marcin - 31 grudnia 2021

Wszędzie tylko control-c + control-v i to z błędami a rzetelnych informacji brak. Proszę linka do tej oferty z niemiec za 83 tys. zł… To cena z .ru. Przy odbiorze w .cz (gdzie ponoć przerabiają na normy unijne) cena wzrasta do ok 35k EUR.

Odpowiedz

Maciek - 30 grudnia 2021

40 000 EUR to nie jest 83 000 PLN

Odpowiedz

Janek Mazur - 29 grudnia 2021

Drugi zbiornik nie jest na wodę ,,do innych zastosowań” tylko zbiornikiem na wodę szarą czyli inaczej mówiąć na brudne zlewki ze zlewu czy prysznica. Tak ciężko być rzetelnym dziennikarzem?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze