Kyburg eRod - gokart dla dorosłych

Kyburg eRod - gokart dla dorosłych

04 lipca 2016
1
Na rynku ekstremalnych zabawek dla dorosłych króluje Ariel Atom, ale szwajcarska firma stworzyła pojazd, który dostarcza podobną frajdę z jazdy, a do tego jest ekologiczny.

Podczas targów w Genewie firma Kyburg zaprezentowała prototyp elektrycznego gokarta o nazwie eRod. Maszyna wchodzi właśnie do sprzedaży w trzech odmianach: Basic, Fun oraz Race. W wielkim skrócie dostarcza wrażeń z jazdy niczym Ariel Atom, a przy okazji nie zatruwa środowiska, ponieważ jest napędzany silnikiem elektrycznym.

Podstawowa wersja Basic jest zasilana baterią 10 kWh, która po sześciu godzinach ładowania oferuje zasięg ok. 80 km i maksymalną moc 60 KM przy momencie obrotowym wynoszącym 140 Nm. W modelu Fun jest trochę większy akumulator - 17,3 kWh, który zapewnia ponad 100 km zasięgu. Po 10-godzinnym ładowaniu oferuje te same osiągi co wersja Basic, a prędkość maksymalna obu modeli to 120 km/h.

Dla najbardziej wymagających przygotowano wersję Race. Akumulator ma pojemność 39 kWh, co pozwala na przejechanie 220 km po zaledwie czterech godzinach ładowania. W tej wersji silnik elektryczny generuje 201 KM oraz 305 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Oczywiście prędkość maksymalna jest odpowiednio wyższa i wynosi 130 km/h.

Zobaczcie eRod`a w akcji!

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!