Kurs na prawo jazdy – nadchodzą podwyżki

Nie mamy najlepszych wiadomości dla przyszłych kierowców. W najbliższym czasie podrożeją kursy na prawo jazdy wszystkich kategorii. Wszystko przez drożejące paliwo i minimalną stawkę godzinową. Ile zapłacimy za kurs po podwyżkach?

Najważniejszym czynnikiem, który ukształtuje ceny za kursy na prawo jady jest podniesienie stawki minimalnej do 13 zł brutto za godzinę. Właściciele szkół nauki jazdy ponoszą też wyższe koszty związane z ubezpieczeniem i eksploatacją pojazdów. W tym roku drastycznie podrożały stawki OC, a ceny paliwa znów rosną.

Kolejnym problemem jest konieczność zakupu coraz droższych samochodów wykorzystywanych do szkolenia kierowców. W tej chwili za kurs kat. B zapłacimy od 700 do 1800 złotych, ale w większych miastach minimalna stawka wynosi co najmniej 1000 zł.

Niektóre szkoły podniosły stawki, ale najwięcej podwyżek możemy się spodziewać na wiosnę, gdy chętnych przybędzie. Według danych Instytutu Transportu Samochodowego z 2014 roku, na terenie Polski działało 8941 ośrodków szkolenia jazdy, w których pracowało prawie 50 tys. instruktorów. Eksperci szacują, że w tej chwili liczba szkół jazdy spadła do blisko 6 tys. w całym kraju.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze