Kubica zostaje w Renault

07 lipca 2010
Dzisiaj rano zespół Renault opublikował informację o przedłużeniu umowy o współpracy z Robertem Kubicą.

Robert Kubica i Eric Boullier
fot. Renault
Team poinformował, że Kubica zgodził się na pozostanie kierowcą Renault do końca 2012 roku.
25 letni Polak jest zadowolony ze współpracy w pierwszej połowie obecnego sezonu. Ma na swoim koncie dwa miejsca na podium - w Australii i Monaco i obecnie zajmuje 6. pozycję w klasyfikacji kierowców.
Robert Kubica powiedział - Decyzja o kontynuacji współpracy z zespołem, w którym czuję się jak w domu była prosta. To co jest dla mnie ważne, to właściwa atmosfera pracy, dobra grupa ludzi, gdzie wszyscy zdążają w tym samym kierunku.
Myślę, że osiagnęliśmy razem bardzo wiele i wierzę, że przy wspólnym wysiłku i właściwym podejściu do zadań możemy zajść jeszcze dalej. Taki jest nasz cel. Będziemy więc pracować ciężko na każdym polu, nie tylko do końca obecnego sezonu, ale także w przyszłym roku, kiedy wprowadzone zostaną poważne zmainy w regulaminie. Naprawdę oczekuję tego wyzwania.

Celem zespołu na nadchodzące sezony jest oczywiśćie walka o tytul mistrzowski. Wizja i zaangażowanie w rozwój techniczny w 2010 roku, przekonały Roberta Kubicę, że ambicje Renault i jego właśne są absolutnie spójne.

Szef teamu, Eric Boullier stwierdził - Jesteśmy szczęśliwi, że Robert zostanie z nami przez następne dwa sezonu i chciałbym mu podziękować za jego wiarę w zespół. Dzięki temu jakim jest kierowcą, pojawiło się już wiele plotek na temat jego przyszłości. Jesteśmy więc bardzo szczęśliwi, że podpisaliśmy kilkuletni kontrakt.
Naszym celem jest oczywiście walka o mistrzostwo w trakcie następnych dwóch sezonów. Aby to osiągnąć, potrzebujemy kierowcy kalibru Roberta - kogoś kto jest szybki, absolutnie zaangażowany i nie popełnia błędów. Jego występy w pierwszej połowie obecnego sezonu były bez zarzutu i mamy nadzieję, że osiągnięmy razem wielkie cele.  

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!