Ktoś zapłacił 4,8 mln zł za miejsce parkingowe!

Kupowaliście ostatnio mieszkanie i sądzicie, że miejsca parkingowe w nowopowstałych budynkach są przerażająco drogie? Widać nie macie świadomości, jak wiele niektórzy są w stanie zapłacić za możliwość swobodnego parkowania swojego samochodu.

Wyjaśnijmy od razu, że do tej niewyobrażalnej dla większości populacji transakcji, doszło w Hong Kongu. Jest to jedna z najgęściej zaludnionych metropolii na świecie, co w oczywisty sposób rodzi problemy z zaparkowaniem samochodu. Rzeczone miejsce parkingowe znajduje się w Mount Nicholson, a więc jednej z najbardziej ekskluzywnych części miasta.

Najdroższe parkingi świata

Na sprzedaż było 29 miejsc, a najdroższe z nich sprzedano za 1,3 mln dolarów, czyli nieco ponad 4,8 mln zł. Jeśli szczęśliwy nabywca prostokątnego skrawka asfaltu jawi się wam, jako kompletny szaleniec, to co powiecie na to, że wcale nie wydał on najwięcej? Cena wywoławcza za jedno miejsce była niewiele niższa, bo wynosiła ok. 4,2 mln zł. Pewien kupujący zdecydował się na cztery takie miejsca, a inny kupił aż sześć!

Używane Volvo wystawione na sprzedaż za 20 milionów dolarów! Czy jest warte swojej ceny?

Kwoty niewyobrażalne, ale dla kupujących najwyraźniej nie takie przerażające. Nic dziwnego, skoro rezydencje w tym miejscu (nazwanym The Peak i oferującym widok na Port Wiktorii) kosztują od 190 do 286 mln zł!

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze