Kto na szefa FIA – Vatanen czy Mosley?

Były rajdowy mistrz świata Ari Vatanen rozważa możliwość podjęcia walki o szefostwo FIA z Maxem Mosleyem, jeżeli ten wystąpi o re-elekcję. Zobacz niesamowity, obsypany nagrodami film z udziałem tego słynnego rajdowca.

Mosley po podpisaniu ugody ze Stowarzyszeniem Zespołów F1 oświadczył, że nie będzie ponownie ubiegał się o stanowisko prezydenta Federacji. Krótko potem stwierdził jednak – czego można się było po nim spodziewać – że jego decyzja była wynikiem ogromnego nacisku członków FIA.

Ari Vatanen – czy uda mu się wygrać z Maxem Mosley’em?
fot. arivatanen.com

Ari Vatanen – czterokrotny zwycięzca Rajdu Dakar powiedział, że w tej chwili konsultuje swoją decyzję. Stwierdził także, że wystartuje do tego wyścigu mimo, że może go przegrać. 57-letni Fin przyznał również, że dotychczasowy szef FIA zrobił bardzo wiele dla sportów motorowych, ale teraz nadszedł czas na zmiany w Federacji.

Proces wyboru Prezydenta wymaga, aby kandydata nominował 22-osobowy gabinet zanim otrzyma stanowisko. Żaden członek gabinetu nie może znajdować się na liście więcej niż jednego kandydata. System ten faworyzuje więc obecnie urzędującego Mosleya. FOTA chciałaby widzieć na jego miejscu neutralną kandydaturę, jaką jest właśnie Vatanen. Potencjalnym następcą Mosleya jest także popierany przez niego były szef zespołu Scuderia Ferrari – Jean Todt.

Ari Vatanen został rajdowym mistrzem świata w 1981 roku. U jego boku, na prawym fotelu zasiadał David Richards, późniejszy szef zespołu Formuły 1 Benetton i BAR. Od 1999 roku przez ostatnie dwie kadencje Vatanen był członkiem Parlamentu Europejskiego.  

 

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze