Królowa rajdów motocyklowych – Julia Schrenk

Konkurs Elite Racing Team - edycja 2013. 600 uczestników. I tylko jeden zwycięzca. A właściwie zwyciężczyni - Julia Schrenk. Nagrodą jest udział w Africa Eco Race, na trasie Paryż-Dakar (rajd porównywany do słynnych zawodów długodystansowych) i wsparcie Elite Racing Team w przygotowaniach.

Królowa rajdów motocyklowych – Julia Schrenk
fot. Elite Racing Team

Trochę z żalem piszemy o Julii, bo na tym miejscu wolałabyśmy naszą zawodniczkę, Polkę, Joannę Modrzewską, która dąży do startów w rajdach długodystansowych, a jej celem jest udział w Rajdzie Dakar.

Dowiedz się, czy Aleksandara Kowalik ma szansę wystartować w Rajdzie Dakartutaj.

Jednak to Julia wystartuje w ocenianym jako najtrudniejszy rajd tego typu po Dakarze. Zawodniczka, zwana od lipca Rally Queen, staje się również, od czasu wygranej, ambasadorem kobiecego sportu w Europie, co wiąże się z wieloma podróżami i „bywaniem” w mediach.

Rozpoczyna się prawdziwy szał na punkcie królowej. I trwa od lipca, po dziś dzień.

Przygotowania do samego wyścigu, który wystartuje 27 grudnia, już się rozpoczęły. Treningi odbywają się w wielu miejscach, między innymi w Chorwacji i Tunezji. Austrię, oprócz naszej bohaterki, w Africa Eco Race, reprezentować będzie również Christian Horwath (zwany latającym adwokatem) z zespołu Contiger.

Uczestnicy będą mieli do przejechania około 7 tysięcy kilometrów w ciągu 11 dni. Czeka ich zimno w Maroku, upał w Mauretanii i dużo kurzu w Senegalu. Co roku tylko część zawodników osiąga metę. Wiele aut, motocykli, quadów nie daje rady dojechać do mety w Dakarze.

Julia Schrenk
fot. Elite Racing Team

Julia, dla której wygrana w Elite Racing Team to spełnienie życiowych marzeń, już dziś ogłasza, że jest do zawodów w pełni przygotowana. Pierwsze jazdy po wydmach, w tunezyjskim mieście Douz, już za nią. I pierwsze sukcesy – nie dość, że przejechała całą, naszpikowaną wydmami trasę, to jeszcze w trzecim dniu była nawigatorem. Czapki z głów, ponieważ to jeden z najtrudniejszych treningów.

Na wydmach i szutrze czuje się najlepiej – Julia Schrenk.
fot. Elite Racing Team

Zaprawiona w bojach, na pewno nie będzie drżeć przed konkurencją. Wystarczy wspomnieć, że już podczas konkursu Elite nie straszne były jej takie rywalki jak: Nicole Sturm, Nina Hopf,  czy Sabrina Grillitsch. A ogromne wsparcie od organizatorów na pewno dodaje jej również skrzydeł.

To żywy dowód na to, że marzenia można i należy spełniać. Karierze i przewidywanym sukcesom Julii będziemy się przyglądać. Od 29 grudnia waryo oglądać relację z rajdu – szczególną zaś uwagę zwrócić na zawodniczkę z numerem 123. Kibicujemy!

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze