Królowa Elżbieta w książce Richarda Bensona

05 lipca 2013
„Vauxhall and I” to wspomnieniowa książka, napisana z okazji 110. jubileuszu Vauxhall Motors. Wyszła spod pióra Richarda Bensona i może okazać się naprawdę ciekawa.
Loading module...

Tak, tytuł książki identyczny jak płyty Morriseya, która tak znakomicie sprzedawała się w 1994 roku, nie ma jednak z brytyjskim piosenkarzem nic wspólnego.

Osią książki są anegdoty i ciekawostki na temat entuzjastów marki. Opowieść sięga 1903 roku i jest tym samym nietypowym spojrzeniem na historię Wielkiej Brytanii z zupełnie nowej perspektywy.

fot. Vauxhall Motors
fot. Vauxhall Motors

Książka została wypuszczona w ekskluzywnej, limitowanej edycji. Aby ją napisać, Richard Benson przez ponad rok analizował dane i raporty z archiwum Vauxhall Motors, tym samym dogrzebując się do unikatowych perełek, w tym również niepublikowanych dotąd wywiadów. Do entuzjastów marki, wspominanych w książce, zaliczają się Bob Marley, Naomi Campbell, Kate Moss i, uwaga, również królowa Elżbieta II. Na zdjęciach, wykonanych w 1968 roku, widzimy ją za kierownicą Vauxhalla Cresta w Windsor Great Park. Znudzony młodzieniec na fotelu pasażera zaś to nie kto inny, jak książę Andrzej. Zwróćcie uwagę na uśmiech Jej Wysokości – prowadzenie samochodu wyraźnie sprawia jej przyjemność!

Loading module...

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!