Królewski Rolls-Royce na sprzedaż

Rzadko kiedy rodzina królewska wykorzystuje samochód dłużej niż kilka lat. Jednak zdarzają się wyjątki. Rolls-Royce Silver Wraith II służył 22 lata księżniczce Margaret i niebawem trafi pod młotek.

Egzemplarz należał do księżniczki Margaret Rose, czyli młodszej siostry królowej Elżbiety II. Auto trafiło do Pałacu Kensington w maju 1980 roku i pozostało w rękach ówczesnej właścicielki aż do 2002 roku, gdy służyło do transportu rodziny królewskiej na jej pogrzeb. 

Po tym jak księżniczka zmarła, jej syn Visount Linely otrzymał samochód w spadku i postanowił go sprzedać. Przez następne lata klasyczny Rolls-Royce zmieniał właścicieli kilkukrotnie. W listopadzie pojawi się aukcji SilverstoneAuctions w Birmingham.

Samochód jest w doskonałym stanie na zewnątrz i w kabinie. Wymiany wymaga jedynie tapicerka po stronie kierowcy, ponieważ przez lata po prostu się zużyła. Przykryto ją materiałem w podobnym kolorze. Właściciel nie zmienił poszycia, ponieważ chciał utrzymać samochód w oryginalnym stanie. 

36-letni samochód ma przebieg 76 149 km. Kupujący, który wygra aukcję, otrzyma oprócz samochodu „wspaniałą kolekcję” fotografii, wycinków z prasy oraz innych dokumentów, które potwierdzają jego przeszłość. Specjaliści szacują, że samochód uzyska cenę pomiędzy 90 a 110 tys. funtów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze