„Królewski” Range Rover na sprzedaż

Tym samochodem swoją pierwszą podróż w życiu odbył Książe George, jadąc ze szpitala ze swoimi rodzicami – Williamem i Kate. Range Rover, który trafił na czołówki wielu gazet trafi na sprzedaż.

Najprawdopodobniej jest to najbardziej popularny Range Rover na świecie. To właśnie tym samochodem następcy brytyjskiego tronu przewozili Księcia George`a ze szpitala do domu.

Po odbyciu służby dla Rodziny Królewskiej samochód trafił na aukcję, a dochody ze sprzedaży będą przekazane na cele charytatywne.

Ten konkretny egzemplarz to Range Rover SDV8 Vogue SE wyprodukowany w 2013 roku. Pod jego maską pracuje silnik Diesla V8 o pojemności 4,4 litra. Jest to jeden z pierwszych egzemplarzy wyprodukowanych przez brytyjską markę. Auto pomalowano lakierem Santorini Black, a na liście wyposażenia są praktycznie wszystkie opcje, ponieważ samochód był konfigurowany w ramach programu Land Rover VIP. William i Kate używali ten samochód osobiście. Przez kilka lat auto przejechało prawie 50 tys. km.

Do zakończenia aukcji w internecie pozostało jeszcze kilka dni, a aktualna cena nie przekraczała 50 tys. funtów. To bardzo okazyjna cena, ponieważ podobne egzemplarze z tego rocznika, z tym przebiegiem są droższe. Na dodatek dotychczasowi właściciele tego samochodu są bardzo wyjątkowi. Niewykluczone, że przez ostatnie kilkadziesiąt godzin ceny poszybują w górę. Organizatorzy aukcji liczą, że auto sprzeda się za co najmniej 75 tys. funtów.

Najnowsze

Przez niewiedzę uciekali przed policją

Jeżeli wybieramy się na wycieczkę zagraniczną samochodem, warto poznać przepisy i obyczaje funkcjonujące w danym państwie. Przekonała się o tym rodzina z Chin, która uciekała przed policją.

Policja w San Diego postanowiła zatrzymać do kontroli Hondę CR-V, która przemieszczała się po drodze szybkiego ruchu. Jednak po włączeniu ostrzegawczej sygnalizacji świetlnej samochód nie zatrzymał się kontroli, tylko jechał spokojnie dalej.

Funkcjonariusze musieli przez kilka kilometrów ścigać samochód, aż w końcu udało się zatrzymać auto na środkowym  pasie. Zgodnie z procedurą policjanci wyciągnęli broń i kazali wysiąść pasażerce siedzącej na prawym fotelu. Po krótkiej rozmowie okazało się, że są to turyści z Chin, którzy nie wiedzieli, że błysk niebieskich kogutów w tylnym lusterku oznacza konieczność zatrzymania się do kontroli. Wygląda na to, że w Chinach kontrole policyjne na drogach szybkiego ruchu nie zdarzają się.

Co więcej, okazało się, że w samochodzie znajdowało się trzyletnie dziecko, które na widok broni i policjantów mocno się wystraszyło. Po wyjaśnieniu całego zamieszania policja pouczyła podróżującą rodzinę, a dzieciak dostał pamiątkowe naklejki od amerykańskiej policji.

https://www.youtube.com/watch?v=sKvNuLZyzms

Najnowsze

Porsche w niesamowitych miejscach

Oto jeden z najlepszych klipów ostatnich miesięcy. Dziewięć modeli Porsche pojawiło się w kilkunastu lokalizacjach w Alpach. To trzeba zobaczyć!

Magazyn CURVES stworzył przy współpracy z Porsche niesamowity film. Redaktorzy zabrali dziewięć modeli Porsche w Alpy, gdzie nie tylko sprawdzili samochody w niesamowitych sceneriach, ale również zarejestrowali to na kamerach. Podczas kręcenia przejchali ponad 2 tys. km rozpoczynając podróż w Timmelsjoch, a kończąc na Sustenpass.

Przekrój samochodów jest naprawdę spory. Począwszy od klasyków, takich jak 911s, 3.2 Carrera, 964, a skończywszy na teraźniejszym Caymanie GT4.

Ciężko wybrać z prezentowanych modeli ten jedyny, którym chciałybyśmy się przejechać. Najchętniej sprawdziłybyśmy wszystkie. 

Tymczasem zobaczcie ten niesamowity film. Chyba już wiemy, gdzie wybierzemy się na wakacyjną podróż w przyszłym roku.

Najnowsze

Škoda Kodiaq – jaka będzie?

Na krótko przed światową premierą Škody Kodiaq, która odbędzie się 1 września w Berlinie, czeska marka uchyla rąbka tajemnicy: prezentuje wybrane detale nadwozia swojego nowego, dużego modelu w segmencie SUV.

Z przodu Škody Kodiaq widzimy szeroki, wyrzeźbiony przestrzennie grill i wąskie, pochylone przednie światła, po raz pierwszy w historii marki dostępne także w technologii LED, które nadają modelowi Kodiaq wygląd nie do pomylenia z żadnym innym samochodem na drodze. Także z tułu auto prezentuje się bardzo wyraziście za sprawą mocno wyrzeźbionych drzwi i pokrywy bagażnika. Tylne LEDowe światła układają się w tradycyjny dla czeskiej marki motyw litery C.

Pięciomiejscowy Kodiaq oferuje największy bagażnik w swojej klasie, o wielkości od 720 do 2065 litrów (przy złożonych oparciach tylnych siedzeń). Po raz pierwszy w historii marki model ten może być zamawiany także w wersji siedmioosobowej.

Dzięki rozbudowanym możliwościom aranżacji wnętrza z przesuwnymi i pochylanymi siedziskami, kabina może być zaadaptowana dla indywidualnych potrzeb. Z opcjonalnym składanym oparciem przedniego fotela w kabinie modelu Kodiaq można przewieźć przedmioty o długości nawet 2,9 metra długości.

Na pokładzie znajdą się systemy wspomagające prowadzenie. System Area View wykorzystuje kamery rozmieszczone po wszystkich stronach nadwozia tak, by stworzyć dla kierowcy kompleksowy obraz otoczenia wokół samochodu, prezentowany na wyświetlaczu systemu infotainment. Kierowca może wspomagać się widokiem samochodu z lotu ptaka oraz pełną panoramą o kącie widzenia 180 stopni przed i za samochodem. Kolejnym przydatnym udogodnieniem, debiutującym w ofercie czeskiej marki, jest system Tow Assist, wspomagający manewrowanie z przyczepą podczas powolnego cofania. Podczas jazdy na wstecznym biegu do głosu dochodzi także nowy system Manoeuvre Assist, który wyhamuje samochód, gdy tylko zauważy za nim przeszkodę.


 
Pojawiły się także mobilne usługi sieciowe Škoda Connect. Podzielone są na dwie kategorie: usługi Infotainment Online dają jeszcze więcej informacji niż dotychczas i poszerzone funkcje nawigacji w czasie rzeczywistym, podczas gdy usługi Care Connect zapewniają wsparcie dla samochodu.

Wśród funkcji Care Connect jest zdolność do automatycznego wykonania telefonu alarmowego po wypadku: po wykryciu aktywacji poduszki bezpieczeństwa system niezwłocznie łączy się ze służbami ratunkowymi, wskazując lokalizację samochodu.

Najnowsze

Martyna Wojciechowska miała wypadek motocyklowy

Od razu wszystkich fanów Martyny uspokajamy: według jej wpisu na fanpage'u - jest po operacji i "będzie dobrze".

Śledząc fanpage Martyny Wojciechowskiej na Facebooku zauważyłyśmy wpis:

Martyna nie podzieliła się z fanami informacją, jak doszło do wypadku i na jakim jednośladzie, ale faktem, że motocykl poszedł do kasacji. Możemy jedynie snuć wnioski, że to nie była lekka kolizja a coś naprawdę poważnego.

Trzymamy kciuki za szybki powrót Martyny do zdrowia i cieszy nas fakt, że wyszła z wypadku obronną ręką. Blizny się z pewnością zagoją i znów będziemy mogli śledzić jej podróże na krańce Świata.

Najnowsze