Ewa Kania

Dominic Toretto idolem polskich złodziei. Okradali tiry w czasie jazdy

Coś co miało być tylko pretekstem do nakręcenia kolejnych widowiskowych scen samochodowych, stało się inspiracją dla polskich złodziei. Niczym bohaterowie „Szybkich i wściekłych” okradali transporty w czasie jazdy.

Policjanci z Dolnego Śląska zatrzymali trzech mężczyzn, będących członkami zorganizowanej grupy przestępczej, zajmującej się okradaniem ciężarówek z przewożonych towarów. Sposób ich działania był skuteczny, ale bardzo niebezpieczny.

Pod osłoną nocy podjeżdżali do pojazdu ciężarowego poruszającego się trasą szybkiego ruchu. Robili to z wyłączonymi światłami, aby kierujący ciężarówką nie zwrócił na nich uwagi. Zbliżali się maksymalnie do tylnej części naczepy i wówczas do działania wkraczali włamywacze.

To niezwykle ryzykowne zachowanie zostało zarejestrowane przez kamerę znajdującą się na jednej z naczep. Na nagraniu widać, jak jeden z mężczyzn w trakcie jazdy wydostaje się z wnętrza samochodu przez otwarte okno, po czym wchodzi na maskę. Gdy auto zbliża się do pojazdu ciężarowego, sprawca zrywa zabezpieczenie plandeki, a następnie dostaje się do wnętrza naczepy.

Masz samochód z nowoczesnymi klamkami? Lepiej woź ze sobą duży młotek

Nagranie przedstawia również, jak mężczyzna opuszcza część ładunkową w podobny sposób. Z naczepy zeskakuje na maskę samochodu, po czym przez otwarte okno dostaje się do wnętrza. Wszystko dzieje się przy asekuracji drugiego z mężczyzn, jadącego osobówką. Dzięki temu nietypowemu sposobowi działania, przestępcy zwykle pozostawali niezauważeni. Dopiero po dotarciu transportu na miejsce okazywało się, że część towarów zniknęła.

Nie mogli jednak pozostać niezauważeni w nieskończoność. Podczas kolejnej próby kradzieży, kierowca ciężarówki zwrócił uwagę na nietypowo jadące BMW i powiadomił policję. Funkcjonariusze odnaleźli wskazany samochód, poruszający się drogą ekspresową S8 i zatrzymali je do kontroli. Podróżowało nim trzech Ukraińców. Z uwagi na uzasadnione podejrzenie, iż mogli to być sprawcy zgłoszonego usiłowania włamania i kradzieży, zostali zatrzymani.

Podczas sprawdzania ich samochodu odnaleziono różnego rodzaju narzędzia mogące służyć do pokonywana zabezpieczeń. Wtedy też do działań włączyli się funkcjonariusze wydziału do walki z Przestępczością Samochodową i Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Przeszukano mieszkania podejrzanych, gdzie znaleziono kolejne narzędzia, mogące służyć do okradania transportów.

Podejrzanym zarzucono udział w zorganizowanej grupie przestępczej oraz usiłowanie kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec trzech obywateli Ukrainy zastosowano tymczasowy areszt na 3 miesiące.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze