Kradzież samochodu w czasie ferii zimowych. Jak nie dać się złodziejom?

Na urlopowe wyjazdy w trakcie ferii część Polaków wybiera się własnymi autami, uznając to za najwygodniejsze rozwiązanie. Przestępcy grasujący w miejscowościach turystycznych zyskują dostęp do pojazdów wypełnionych drogocennym sprzętem narciarskim, którego wartość - w przypadku czteroosobowej rodziny - może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Jak wystrzegać się kradzieży samochodu w czasie ferii zimowych?

Ferie zimowe to nie tylko okres rodzinnych wyjazdów w mroźne zakątki Polski i Europy, ale i czas wzmożonej aktywności złodziei samochodów. Wykorzystują oni fakt, że turyści pozostawiają w samochodem cenny sprzęt narciarski i wraz ze skradzionym pojazdem zyskują dodatkowe tysiące złotych, upłynniając narty czy deski snowboardowe.

Jak wystrzegać się kradzieży samochodu w czasie ferii zimowych?

Jak wystrzegać się kradzieży samochodu w czasie ferii zimowych?

  • Pamiętaj, by zabierać z auta wartościowe przedmioty. Nawet na czas szybkiej wizyty w przydrożnym zajeździe nie warto na siedzeniach zostawiać laptopów, aparatów fotograficznych, telefonów komórkowych itp. Gdy natomiast auto zostaje zaparkowane na dłużej, warto wyjąć z niego sprzęt narciarski. Wszelkiego rodzaju wartościowe rzeczy pozostawione w pojeździe to dodatkowa zachęta dla złodzieja do podjęcia działania.
  • Upewnij się, że auto zostało zamknięte. Niekiedy nawet nieodpowiednio zwinięty pas bezpieczeństwa powoduje niezamknięcie samochodu. Niskie temperatury są równie częstą przyczyną niedomknięcia centralnego zamka w pojeździe. Upewnij się, że wszystkie drzwi o pokrywa bagażnika zostały zaryglowane.
  • Parkuj swój samochód na miejscach, w których znajdują się inne pojazdy. Lepiej jest przy tym wybierać lokalizacje, w których pobliżu znajdują się kamery monitoringu miejskiego lub prywatnego. Nagranie może usprawnić działania policji i przyspieszyć możliwość odzyskania skradzionego pojazdu, a przede wszystkim ma szasnę zniechęcić złodzieja.
  • Nie korzystaj z tzw. „szemranych” parkingów, wystrzegaj się podejrzanych „parkingowych”, zachęcających do skorzystania z miejsc przygotowanych na pobliskiej łączce. Korzystaj z płatnych miejsc postojowych zlokalizowanych w pobliżu ośrodków wypoczynkowych lub wypożyczalni sprzętu turystycznego.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze